Často se nás ptáte, zda-li existuje nějaké homeopatikum, které by odstranilo projevy trémy a nervozity při vystupování před vícero lidmi, nebo pomohlo zmírnit strach ze zkoušky ve škole.

Reklama: Sedalia

Paní doktorka Věra Budková, dětská lékařka-odbornice v homeopatii, doporučuje na uvedené potíže našim čtenářům nejčastěji tyto homeopatické léky:

  • Silicea 15 C – pro člověka, který nerad vystupujete před "diváky" a je nervózní, aby vše dopadlo dobře. Charakteristika tohoto léku se projevuje častými bolestmi hlavy i břicha u studenta, který si málo věří. Je velmi pečlivý, učí se poctivě danou látku, a i když ji umí, pochybuje o tom, že ji zvládá. Proto má strach být zkoušen, má strach ze špatné známky (přestože hodnocení je vždy výborné).

Dávkování: 5 granulí každé ráno první měsíc a dále již jen při potížích.

  • Gelsemium sempervirens 15 C - lék pro studenty, kteří mají při zkoušení "okno". Vědí, že se danou látku učili, ale nemohou si vzpomenout. Protože se zkoušení obávají, mívají někdy už při odchodu z domova průjem. Cestou do školy jim podklesávají kolena a začínají být pověrčiví a nevěří si, že dobře zamkli byt, vypnuli sporák apod.

Dávkování: 5 granulí večer před zkouškou, při odchodu z domova a následně ještě před vlastním zkoušením.

Tento lék je vhodný i pro školáky, pokud nezvládají určitý předmět a mají z něho strach (někdy je to strach z vyučujícího). V takovém případě se užívá 5 granulí před každou hodinou výuky daného předmětu.

  • Argentum nitricum 15 C - lék vhodný pro zbrklé studenty, kteří nestíhají, cítí nedostatek času, jsou roztěkaní, nesoustředí se. Před zkouškou nemohou dospat, bojí se, že přijdou pozdě. Při zkoušení přeskakují z tématu na téma, jsou neuspořádaní. Nedokončují úkoly. Mají chuť na sladké a strach z uzavřených prostor.

Dávkování: 5 granulí večer před zkouškou, ráno při odchodu z domova a případně ještě 5 granulí před zkoušením.

A potom ještě jeden úžasný, příznivý lék…

  • Ignatia amara 15 C - studentovi stále leží v hlavě učení. Chtěl by myslet na něco jiného, aby si od informací odpočinul, nicméně myšlenky týkající se učení jsou neodbytné. Tento lék pomůže odvést pozornost od nechtěných myšlenek.

Dávkování: 5 granulí při potřebě rozptýlení, při pocitu "knedlíku v krku", kdy se zkoušený chce vyjádřit, ale pro stažený krk nedokáže mluvit. Používá se rovněž vždy 5 granulí těsně před zkouškou.

Věřím, že si "svůj" lék vyberete a bude Vám brzy lépe a trému budete zvládat. Léky je možné opakovat ve stejném schématu vždy před zkoušením či samotným vystoupením.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.