Děti se v září vrátily do školy a já se chci s vámi podělit o recepty na pomazánky, které můžete využít nejen při přípravě svačiny do školy, ale i na podzimní výlet a jako občerstvení na rodinnou oslavu.

Červená pomazánka:

1 menší červená řepa
1 menší cibule
2 stroužky česneku
kousek cukety (nebo jiné dýně)
olivový olej
sůl
hrst červené čočky
koření nebo bylinky

Na oleji osmažíme cibuli se solí, přidáme prolisovaný česnek. Když začne česnek vonět, podlijeme trochou vařící vody. Přisypeme oloupanou a nakrájenou červenou řepu, nakrájenou cuketu a opranou čočku. Dusíme doměkka, přidáme koření nebo bylinky – fantazii se meze nekladou! My máme tuto pomazánku rádi s bazalkou nebo oreganem. Když je směs hotová, rozmixujeme dohladka a můžeme mazat na celozrnné pečivo.

Drožďová pomazánka:

kousek pórku
1 balení uzeného tofu – přibližně 200 g
2 PL lahůdkového droždí
3 PL sójové smetany (nebo obilného mléka, nebo klidně i obyčejná zakysaná smetana)

Pórek nakrájíme nadrobno, tofu najemno nastrouháme, přidáme droždí a smetanu. Vše smícháme.

Dětem jsem k pomazánce nabídla kukuřičné tortilla chipsy, kterými si pomazánku nabíraly a chipsy ukusovaly. Moc jim chutnalo!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.