Budí se vaše miminko i několikrát za noc? Jste z toho již vyčerpaní, unavení, ztrácíte energii? Lze s tím vůbec něco dělat?

Reklama: Sedalia

Trpělivost a důslednost... Dvě slova, bez kterých se změna ve spánkovém režimu vašeho dítěte neobejde. Vězte, že většina problémů se spánkem miminek je o nás, o našich chybách. Naše malé ratolesti jsou totiž velmi mazané a již v raném věku vědí, jak na nás.

Nevěříte? Já také nevěřila... Když mi kdysi někdo vyprávěl, jak nechává spát své půlroční miminko samostatně v pokoji, připadal mi onen člověk jako "tyran". Nemohla jsem tomu uvěřit. Když se mi však narodil vlastní syn, záhy jsem pochopila, o čem byla tehdy řeč. Syn se budil 5-6krát za noc a vytrvale vyžadoval mou pozornost. Dlouho jsem si říkala, že je ještě malý a má na časté probouzení nárok. Když to však trvalo několik měsíců a já se cítila již velmi unavena, rozhodli jsme se s manželem pro radikální krok. Odstěhovali jsme se z ložnice, kde malý v postýlce spal a do týdne jsme zaznamenali první úspěch. Syn se vzbudil jen jednou na kojení a jinak spal celou noc.

Od té doby dávám všem nevyspalým, unaveným rodičům radu, ať to vyzkouší též.

A co radí našim čtenářům MUDr. Věra Budková, zkušená dětská lékařka a odbornice v homeopatii?

"Dobrá rada je v tomto případě drahá - ale je jednoduchá - buďte trpěliví, důslední, a vytrvejte! Předně neučte své dítě, aby matčin prs považovalo za dudlík. Miminko nakojte a uložte zpět do postýlky. Věřte, že většinou je to "o nás" a naše děti dobře vědí, jak si s námi pohrát. Říkám to laskavě a tak to také je.

V rámci homeopatie bych na noc zkusila 1 lžičku homeopatického sirupu Sedalia a šla bych spát někam hodně daleko, kde ani malý, ani vy - nebudete se slyšet a cítit. Bude to hodně těžké. Bude to trvat tři či pět dnů, ale věřte, že se jednoduše efekt dostaví. Bohužel je to velká "cena" a dítě "zaplatí" pláčem a neklidem, ale je to jen přechodné. Přesto to za to stojí a je třeba si vymezit mantinely hned od počátku. Již pan profesor Zdeněk Matějček - náš přední psychiatr nás učil - a je to pravda - děti vychováváme pouze do roka, pak už jen napravujeme naše chyby.

A tak tento příspěvek přijměte jako dárek pro vás věci napravit ještě dříve, než začnete napravovat chyby. :-)"

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.