Mé děti nedávno prodělaly neštovice. Tato nemoc s sebou nese jako následek oslabení imunity. Chytí teď všechno, okolo čeho projdou a není výjimkou, že jsou týden nemocní. Pomalu si uvědomuji, že se nejspíš setkávám se stavem, který je pro většinu populace normální. Začínám rozumět maminkám, které utíkají z hřiště, jakmile zahlédnou dítě s nudlí. Přestože mne občas přepadnou pochybnosti, mám možnost si tak uvědomit, že s homeopatií se opravdu stůně lépe.

Reklama: Oscillococcinum

Vždycky jsem si představovala, že mé homeopaticky léčené děti budou ve školce jediné, které žádná nemoc neskolí. Zklamání ale přišlo krátce po nástupu syna do školky, kdy dostal virózu úplně stejně jako ostatní děti... Postupně jsem ale zjistila, že se jeho stonání od ostatních liší. Bacil se mu nevyhne, onemocní stejně jako všichni. Jeho nemoc ale trvá výrazně kratší dobu a s mírnějším průběhem. Zpravidla pak zůstává doma, aby nenakazil další děti, ale jemu v podstatě nic není.

Když jsem nedávno vyslechla rozhovor spolumaminek ze školky, které se zasvěceně bavily o jakémsi antibiotiku, které jejich děti běžně užívají a je „pěkně hnusné“, vůbec jsem netušila, o čem je řeč. Uvědomila jsem si, že mé děti zatím nedostaly jediný prášek. Všechno řešíme osvědčenými postupy pomocí homeopatie:

  • Při horečce Belladonna 9 C - 5 granulí podle stavu dítěte, k tomu mažu plosky nohou vietnamskou mastí nebo máčím ponožky do octa. S touto léčbou zpravidla jeden den prospí, vypotí se a druhý den jim je výrazně lépe.
  • Na kašel používám sirup Drosetux – dávkování podle návodu na krabičce.
  • Na začátku nemoci a v době, kdy okolo nás řádí infekce, používám Oscillococcinum.

V dalším průběhu používám i další léky, tyhle ale nikdy nevynechám.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.