Blíží se konec školního roku a děti, stejně jako dospělí, se již nemohou dočkat odpočinku.

Reklama: Oscillococcinum

Kamarádka mi vyprávěla, jak její pětiletá dcera nedávno dala přednost hraní sama doma před lákavou výpravou za skřítky. I když jsou děti otevřené světu, novým zkušenostem a kamarádům, občas se potřebují zastavit a získané informace vstřebat. Anebo prostě jen tak odpočívat.

Kolegyně si všimla, že když její školní děti chodí poctivě do konce června do školy, první týdny vysněných prázdnin pak stráví nemocné doma jako důsledek prožitého napětí. Rozhodla se je proto ke konci roku občas nechat doma. Tento přístup se mi velice líbí. Je to takové „vyklusání“ po náročném výkonu, čas k odplavení působků stresu a příprava k tomu, aby zasloužená relaxace v podobě prázdnin mohla v klidu začít.

Když to možnosti rodičů i školy umožní, tyto „předprázdniny“ považuji za velice rozumné. V případě, že to možné není a dítě navíc potřebuje dotahovat známky, podpořila bych jeho síly homeopaticky. Nejvhodnějším lékem je Kalium phosphoricum. Používá se na odpor k duševní práci a únavu z učení a komunikace, dobře působí i na bolesti hlavy z přetížení. Podáváme 5 granulí v ředění 30 C 1x denně. Myslím, že od začátku června si ho zaslouží téměř všichni školáci.

Ať Vám prázdniny nic nezkazí!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.