Období maturit je tu! I mezi našimi čtenáři a tazateli z Homeopatické poradny máme studenty, kteří jsou vystresovaní ze zkoušky z dospělosti, nebo se ptají jejich starostliví rodiče. Dotazů na zmírnění nervozity, povzbuzení k učení či zlepšení paměti přibývá...

Reklama: Oscillococcinum

Zde vám proto přinášíme tipy od zkušené lékařky-homeopatky MUDr. Věry Budkové:

Každý má v životě určitý mezník, který je důležitý a prověří ho. Pamatujeme si to každý“, říká MUDr. Věra Budková, dětská lékařka, odbornice v homeopatii. „A tak je třeba chápat i dnešní situaci, vědět, že za chvíli to zase přejde a brát věci tak, že "co Tě nezničí, to Tě posílí“.

Homeopatie nabízí léky, které celou situaci usnadní. Našim čtenářům lékařka doporučuje užití těchto léků:

Kalium phosphoricum 15 C 

Pomáhá u žáků a studentů, kteří jsou přetíženi množstvím informací. Upřímně se chtějí soustředit i učit, ale "hlava jim to nebere". Brzy je z přemíry studia začne bolest hlava, cítí se unaveni, stav se zlepšuje jídlem. Dávkování je před velkým učením 3x denně 5 granulí. Tomuto léku říká "knoflík na mozek pro spuštění" - a tak si prostě spouštějte intenzitu příjmu tak, jak bude potřeba.

Silicea 15 C 

Je lék vhodný pro pečlivého studenta, který se poctivě učí, ale nevěří si. Začne ho bolet břicho, má tendenci utíkat do nemocí. Velmi nepříjemné je pro něj zkoušení, nerad mluví na veřejnosti, je ustrašený, úzkostný. Bojí se, že neuspěje u zkoušky, ale nakonec má vždy velmi dobré hodnocení. Užívá se v množství 5 granulí 1x denně.

Tyto dva uvedené léky vidí jako stěžejní.

Potom akutně, pokud by nervozita stoupala, neustále myšlenky na učení se budou točit v hlavě, aniž bychom na to chtěli myslet, použijte lék Ignatia amara 15 C. Vždy 5 granulí tohoto léku při potřebě rozptýlení. Při vlastním zkoušení pomáhá tento lék při pocitu "knedlíku v krku", kdy se zkoušený chce vyjádřit, ale pro stažený krk nedokáže mluvit. Užijte tedy 5 granulí také těsně před zkoušením.

"Uvidíte, že i věci jako maturita jsou příznivé, nadějné. Rozhodně se zkuste spacifikovat s vírou, že vše má smysl. Přeji čtenářům Světa homeopatie pozitivní zkušenost s homeopatickými léky, zdárný průběh maturity a hodně zdraví a štěstí do dalšího života."

MUDr. Věra Budková

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak zvládnout zkoušky? - video s dalšími homeopatickými tipy od MUDr. Renáty Sikytové

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.