Týden doma, týden ve školce… Pokud vaše dítě začalo v září chodit do mateřské školy, jistě jste hned pochopili, co tím chci říct. Pro nezasvěcené, nebo ty, jejichž děti školka teprve čeká, zkušenost praví, že velmi brzy poté, co začne dítě pravidelně chodit do kolektivu, začne procházet tzv. imunitní tréninkem. Dnes jsme pro vás vybrali další z nejčastějších dotazů v rámci naší Homeopatické poradny tentokrát na téma "Děti a posílení imunity".

Reklama: Oscillococcinum

Dotaz:

"Jak podpořit imunitu 4letého syna, který v září poprvé nastoupil do mateřské školy? Průběh jeho docházky vypadá tak, že týden chodí do školky, další týden onemocní a zůstane doma. Mohou v rámci posílení imunity pomoci homeopatické léky?"

Jaké homeopatické léky na posílení imunity doporučuje nejčastěji svým pacientům paní doktorka MUDr. Eva Kettmannová, odbornice v homeopatii?

Na posílení imunity často nemocných dětí, kteří navštěvují kolektiv a prochází tzv. "imunitním tréninkem" doporučuji užívání těchto homeopatických léků:

  • Oscillococcinum - preventivní dávkování je 1x týdně 1 tuba. V mé praxi se mi u dětí, které trpí častěji na nachlazení, osvědčilo preventivní dávkování zvýšit na 2x týdně (například v pondělí a ve čtvrtek).
  • Echinacea 5 C - užívat 5 granulí 1x denně po dobu 7 dnů, pak týden pauzy, znovu 7 dnů a týden pauzy. Takto pokračovat během celého zimního období. Tento lék je vhodný v kombinaci s Oscillem a Siliceou nebo konstitučním lékem dítěte.
  • Silicea 15 C - 10 granulí 1x týdně během zimního období, vhodný pro všechny děti, které začaly navštěvovat kolektiv.
  • Thymuline 9 C - tento lék je na individuální dovoz. 5 granulí 1x denně 1x za týden, celkem 4 týdny po sobě. Následně stačí 1 dávka á 2 týdny během celého zimního období. Lék má silný imunostimulační účinek jak v dětském, tak v dospělém věku.
  • Aviaire 15 C - tento lék je na individuální dovoz. Vhodný pro děti, které trpí na časté záněty středního ucha. 5 granulí 1x denně 1x za týden, celkem 4 týdny po sobě. Poté stačí 1 dávka á 2 týdny během celého zimního období.

Nicméně v homeopatii neexistuje paušální návod. Homeopatie je léčba individuální a pro daného pacienta může na stejný problém existovat jiný lék. Proto je zejména u dětí se sníženou imunitou nutné konzultovat stav dítěte s lékařem, odborníkem v homeopatii.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.