Máte doma špunta, kterého čeká jeho první velká životní zkouška – nástup do školky? Bojíte se, jak to tam sám zvládne, a hlavně, jak zvládne odloučení od maminky, když s ní trávil většinu svého času? 

Reklama: Oscillococcinum

Zvláště, máte-li prvorozené dítě, je to těžké pro něj i pro vás. Sama si pomatuji, jak to bylo, když jsem vedla svou starší dceru poprvé do školky. I když se ona těšila na nové zážitky a děti, já za rohem školky potlačovala nutkání nakouknout do oken, jak to tam ta moje maličká ustojí.

Některé děti jsou od přírody velmi společenské a mezi nové děti a na nové hračky se moc těší. Ty potřebují jenom váš láskyplný doprovod a přeci jen dodat odvahy, že to všechno vlastně bude prima.

Ale pak jsou děti, které se od maminky nehnou na krok, stále ji po očku sledují, večer usínají s mamkou u postýlky (když už ne v postýlce), s rozsvícenou lampičkou a v noci chodí k mamce spát. Říkáme jim „ten náš mamánek“.

  • To je přesně prototyp dítěte, kterému velmi pomůže homeopatický lék Pulsatilla 15 C. Tento lék podáváme již minimálně týden před nástupem do školky jednou denně večer 5 granulí. V den s velkým D podáme lék i ráno a první dny školky také vždy ráno podáváme po probuzení 5 granulí.

Dalším typem jsou děti, které jsou ostýchavé, bojí se nových věcí, vše si musí pomalu vyzkoušet, ale když je činnost zajímá, vydrží se jí věnovat dlouhé minuty. Potřebují však mít maminku za zády, aby si byly jisty. Také se hodně potí na hlavičce a jsou spíše statnější konstituce.

  • Takovým dětem podávejte lék Calcarea carbonica 15 C 5 granulí večer týden před nástupem do školky. A první dny, kdy jdou do školky, pak přidejte ráno 5 granulí léku Pulsatilla 15 C.

A ještě jeden typ dětí stojí za to podpořit homeopatiky, aby ustály svou první velkou zkoušku.

  • Jsou to děti, které potřebují lék Silicea 15 C. Takové dítě poznáte podle toho, že je křehké, snadno se unaví, už jako malé může mít žlutou rýmu a i občasné záněty středouší. Hodně se mu potí nožičky. Lék podávejte opět večer týden před nástupem do školky a první dny školky večer 5 granulí. Ve velký den ráno pak přidejte opět 5 granulí Pulsatilly 15 C.

Vždy je dobré dítě na příchod nového režimu pomalu připravit, povídat si s ním o tom, jaké to tam bude prima a že odpoledne bude zase zpátky u mámy.

Poslední rada – je fajn, když do nového světa vodí školáčka tatínek. Ten nám přeci ukazuje, že svět je plný různého dobrodružství a umí dodat odvahu, že všechno hravě zvládneme. Navíc tatínek určitě lépe ustojí případné slzičky v šatně školky (které obvykle, jakmile maminka či tatínek zmizí, rychle přestávají).

A nezapomeňte, první vykročení vždycky pravou! 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.