Jedna z prvních cest novopečených maminek vede z porodnice rovnou do lékárny. Potřebují nakoupit pro sebe i miminko vše potřebné. Velkou pomoc můžeme nabídnout právě díky homeopatii. 

China 9 C – řeší metabolismus tekutin v organismu – vodní hospodářství. U porodu a po něm dochází ke ztrátám tekutin z těla maminky (krvácení, pocení, kojení…). Dalším příznakem tohoto léku je slabost, únava a vyčerpání. Dávkujeme 3x denně 5 granulí po dobu 1−2 týdnů po porodu.

Arnica montana 15 C – je hojivá bylina. Podporuje regeneraci tkání malé pánve po porodu, pomáhá srůstání drobných trhlinek nebo po šití hráze a působí analgeticky (od bolesti). Dávkujeme 3x denně 5 granulí hned od porodu po dobu 14 dnů.

Ricinus communis 5 C – podporuje tvorbu mateřského mléka. Dávkování: 3x denně 5 granulí. Může se vysadit, jakmile se mléko začne dostatečně produkovat.

Sepia 15 C – podáváme 2x denně 5 granulí po celé šestinedělí, pokud je maminka psychicky v nepohodě, má pocit, že nezvládne péči o miminko i domácnost, a cítí se bezradná.

Bachovy krizové kapky nebo pastilky Rescue – jsou vhodné i pro ostatní členy rodiny, než se spolu doma s miminkem sžijí a rodina zase začne „normálně“ fungovat.

Výborným dobíječem energie a minerálů je Magnesium phosphoricum D 6 (Schüsslerova sůl č. 7) – je vhodné ji užívat dlouhodobě – 3 měsíce 2x denně 3 tablety.

Dále je důležité dodržovat pitný režim – pít hlavně vodu a k tomu 2x denně bylinkový čaj pro kojící matky.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.