Potkala jsem kamarádku. Jelikož ví, že se u nás k léčbě různých potíží snažíme využívat sílu bylin, homeopatie a všeho, co nám příroda nabízí, zeptala se: „Potřebuji vyřešit zánět močových cest. Co nejdřív. Umíš mi poradit?“

Uf! Co jí tak rychle poradit. Doporučila jsem naši poradnu: Homeopatická poradna a řekla jsem jí, ať si zkusí vyhledat na stránkách Světa homeopatie Urologické potíže. A že jí něco můj manžel připraví – nějakou tinkturu, rozpis bylin apod.

Doma jsem jí pro jistotu do e-mailu vypsala z knížky „Poznáváme homeopatii“ doporučené homeopatické léky, ze kterých si sama měla vybrat vhodný podle symptomů:

  • Hepar sulfuris 15 C – léčí zánět se sklonem k akutnímu i chronickému hnisání, přecitlivělost na bolest. Zlepšení teplem. 1 dávka 3x denně.
  • Cantharis 9 C – prudké bolesti před močením, během něj i po něm, tmavá moč, někdy s obsahem krve, bolesti silné, pálivé, zhoršené při močení, které je časté a hojné (1 dávka po každém bolestivém močení).
  • Arsenicum album 9 C – palčivé bolesti, zlepšení teplými obklady, zimomřivost, oslabený pacient, úzkost. Stav se zhoršuje v noci mezi 1.00−3.00 hod. 1 dávka 3x denně.
  • Staphysagria 9 C – pálení mezi močením, při močení se pálení snižuje. Potíže se objevily po mechanickém traumatu, nebo po selhání, neúspěchu, urážce, ponížení atd. Užívá se i v případech, kdy v moči není žádný nález. 1 dávka při každém močení.
  • Phosphorus 9 C – zánět s příměsí krve. 1 dávka 2x denně.

Druhý den jsem kamarádce přinesla tinkturu z lichořeřišnice a tinkturu z popence. K lahvičkám dostala i lístek s dalšími pokyny:

  • lichořeřišnice tinktura 20 kapek 4x denně;
  • popencová tinktura 20 kapek 2x denně;
  • bylinky – průtržník, zlatobýl, vřes, přeslička – užívej nálev z těch, které seženeš;
  • plod lichořeřišnice – odstraň tenkou slupku (předtím namoč na 5 minut do vody), rozkousej nadrobno a sněz. Užívej 8 plodů denně, pokud už nebudeš mít tinkturu, jinak ne.

Po několika dnech se mi ozvala s tím, že z homeopatik si vybrala lék Arsenicum album a že užívala tinktury z lichořeřišnice a popence. Dále pila nálev ze zlatobýlu, čaj s brusinkami a užívala doplněk stravy z borůvek, lactobacilů a manózy. Říkala, že pro jistotu zašla i k lékaři a ten jí předepsal antibiotika. Ona se však rozhodla, že s léky zatím počká, protože se už cítila lépe. Nakonec si antibiotika ani nevyzvedla z lékárny.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.