Častým tématem mé homeopatické praxe jsou především v létě žilní potíže mých klientek ve vedrech a během cestování na dovolenou.

Jednoduchou pomocí jsou homeopatické léky. Je třeba je nasadit na celou letní sezonu. Jejich výhodou je pozitivní účinek na všechny věkové kategorie pacientek.

Můj tip:

  • Calcarea fluorica 5 C – 5 granulí každé ráno a Arnica montana 9 C – 5 granulí každý večer. Doporučuji nasadit už na počátku prázdnin (ideálně v červnu) a pokračovat do konce srpna.

Tato kúra uleví unaveným nohám a v kombinaci se střídavými koupelemi lýtek (střídavě studená a teplá voda ke konci sprchování, vždy zakončit co nejstudenější vodou) působí velmi blahodárně.

Mám skvělé ohlasy nejen od babiček-zahradnic, ale i od aktivních sportovkyň. Také těhotné maminky si nemohou vynachválit úlevu.

Nezapomínejte ani na podpůrný efekt rutinu na kvalitu cévní stěny. Ten je obsažen zejména v pohance, takže ji zařaďte do letního jídelníčku alespoň dvakrát týdně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.