Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Trápí vás tenisový loket?

Autor: Lucie Nestrašilová

Přejeli jste očima přes nadpis článku a chtěli jste ho minout, protože nehrajete tenis a tak si myslíte, že se vás toto onemocnění netýká? Mýlíte se. Tenisový loket může postihnout každého z nás. Objevuje se totiž po fyzicky náročné jednorázové zátěži. Pokud tedy „pouze“ sedíte v kanceláři a celý den pracujete na PC a posouváte myš po pracovním stole, jste i vy potenciálními pacienty s rizikem vzniku nemoci tenisového lokte.  

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Poslední dobou totiž přibývá pacientů s chronickým onemocněním tenisového lokte od pracovního stolu. Při časté práci s myší je totiž velmi namáhán loketní kloub podobným způsobem jako u vrcholových tenistů. Zní to nepravděpodobně, ale je to tak.

Jak poznáte, že bolest vašeho lokte je právě tímto onemocněním? Pro tenisový loket je typická bolest lokte při pohybu. Bolesti mohou vystřelovat až do zápěstí a ramen.

Jak si můžeme s tenisovým loktem poradit?
Ideální terapií je prevence. Vyvarujte se jednorázové a neobvyklé námahy. Prvotně omezte veškerou činnost, která bolesti tenisového loktu vyvolává.

Z léčebných metod zvolte homeopatické léky. Šetrnou netoxickou léčbu, která uleví vašim bolestem.

Pokud vaše bolest přetrvává je jedním z pomocníků první pomoci při zánětu a akutních bolestech homeopatický lék ARNICA MONTANA 15 C. Užívejte 5 granulí 2x denně po dobu 5 dnů.

Cítíte-li se slabí a jste-li rychle unaveni sáhněte po homeopatickém léku RUTA 15 C. Vezměte si 5 granulí 2x denně po dobu 3 týdnů.

Když s loktem přece jen trochu pohybujete, ke zlepšení pohybu vám pomůže homeopatický lék RHUS TOXICODENDRON 15 C. Užívejte 5 granulí 2x denně po dobu 3 týdnů.

Pokud bolest neustoupí ani při delším pohybu a každý váš pohyb vyvolává bodavé bolesti vezměte si homeopatický lék BRYONIA 15 C v dávce 5 granulí 2x denně po dobu 3 týdnů.

Ať tedy hrajete tenis, golf či „pouze“ hýbete myší u počítače, eliminujte pomocí šetrné léčby homeopatie příznaky této nemoci.

 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Poznámka: Tento článek byl napsán pod odborným dohledem MUDr. Evy Kettmannové.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 30.9.2020 09:09

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze