Syndrom neklidných nohou je častá neurologická senzomotorická porucha, která se vyskytuje nejčastěji u lidí mezi 40. a 65. rokem života. Protože se potíže vyskytují v klidu a teple, zejména před usnutím, brání usnutí a normálnímu spánku.

Spánek pak není osvěžující, člověk je během následujcího dne ospalý, nesoustředěný, klesá jeho výkonnost. Je charakterizován nepříjemnými pocity v dolních končetinách, někdy až tupými bolestmi a nutkavými pohyby dolních končetin.

Abyste mohli odlišit jiné neurologické problémy, je třeba si odpovědět na čtyři otázky:

  1. Míváte nepříjemné pocity v dolních končetinách, když sedíte nebo ležíte?
  2. Měl jste někdy opakované nucení pohybovat dolními končetinami, když jste si lehl nebo sedl?
  3. Ustanou tyto nepříjemné pocity a nucení k pohybům, když vstanete a pohybujete se?
  4. Jsou tyto potíže horší večer a v noci než ráno?

Odpověděli jste kladně? 

Pokud je váš spánek přerušovaný a neosvěžující, pak můžete najít řešení svých problémů v homeopatickém léku Zincum metallicum 30 C. Doporučuji ho užívat 2x denně 5 granulí (ráno a před spaním).

Máte-li tyto problémy spojeny s chudokrevností (ano, i zde bývají často pociťovány neklidné nohy), pak může být dobrou volbou homeopatický lék Ferrum phosphoricum 9 C. Užívejte  2x denně 5 granulí (ráno a před spaním).

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.