Uspávajíc své nejmenší dítko jsem si představovala, jak budu tento večer s nohama nahoře popíjet čaj a číst svou oblíbenou knížku, jsem zpozorněla při bouchnutí vchodovými dveřmi. Že by můj muž přijel z pátečního basketbalu dříve než obvykle? Pokoušela jsem se odhadnout, co to asi bude tentokrát - před dvěma týdny jsem dorazila poslední zásobu „mašliček“, tak doufám, že to nebude otevřená rána.

Z obýváku jsem slyšela skákání na jedné noze. "Aha, tak to bude asi zase levý kotník", napadlo mě a uspávajíc dítě jsem v myšlenkách již organizovala hlídání dětí. "Kdo by tak z našich známých mohl být v pátek večer k dispozici a jak dlouho budeme čekat na ošetření na úrazovce v Brně? V mysli se mi objevil vykřičník: "Nezapomeň si s sebou vzít drobné na poplatek za ošetření!" Naposledy jsem měla v peněžence tisícovku, automat však bral pouze mince. Zkuste v noci v okolí Bratislavské rozměnit tisícovku... Budu muset vysypat obsah synova prasátka.

Manžel zatím netrpělivě čekal na svůj homeopatický koktejl. Zjevně to byl drsný doskok. Ještěže, když dojde na jeho nohu, diskusi na téma homeopatické studie přeskočíme... Teď již jenom doufat, že Ruta, kterou si vzala včera kamarádka, nebyla v mé lékárničce poslední. Koktejl je nachystaný, děti zabezpečené, myšlenky na zarezervovanou dovolenou zaháním Rescue pastilkami a vyjíždíme na úrazovku.

Vzhledem k rozsahu poškození jsme se ani tentokrát neobešli bez sádry. Homeopatický koktejl, ve kterém byla i Arnica montana však snížil rozsah krvácení do poškozené tkáně, což urychlí hojení. V našem případě doslova platí „TIME IS MONEY“. Ve hře je předplacená letní dovolená. Arnica má také mimo jiné nezanedbatelný analgetický efekt a na rozdíl od léků proti bolesti, nemá žádné nežádoucí účinky.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.