Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatický plán k porodu porodní asistentky Romany

Autor: Bc. Romana Gogelová

Mnoho čtenářek se ptá, jaká homeopatika jsou vhodná při přípravě na porod, která si mají s sebou vzít k porodu a jak si poradit se strastmi v šestinedělí. Co na to naše porodní asistentka Bc. Romana Gogelová? Představujeme vám její "homeopatický plán".

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

14 dní před porodem:

 • Actaea racemosa 15 C + Caulophyllum 15 C + Arnica montana 15 C. Dávkování: 1x denně 5 granulí

Tato příprava není nezbytná, ale velmi podpoří následnou práci homeopatických léků u porodu.

 • Na strach, obavy, nespavost, zlé předtuchy působí dobře homeopatický lék Gelsemium sempervirens 15 nebo 30 C. Dávkování: 1x denně 5 granulí. V případě potřeby můžete dávku tohoto léku i několikrát zopakovat.
 • Současně svým klientkám doporučuji Bachovy květové esence Rescue remedy. Dávkování 4x denně 4 kapky - nejlépe popíjejte v pitném režimu.
 • Klid a pohoda je v tomto období klíčové heslo - přidejte plavání, jógu, procházku po členitém terénu (les, pole, louka, park - nikoliv hypermarket!)

K porodu:

 • Při pravidelných porodních bolestech či odtoku plodové vody (i když nejsou bolesti) si vezměte homeopatické léky Caulophyllum 9 C + Actaea racemosa 9 C - od obou léků 5 granulí á 20-30 minut, nejlépe v pitném režimu, kuličky si napočítejte například na 2 hodiny.
 • Můžete přidat i kapičky Rescue (4 kapky) nebo Gelsemium sempervirens 15 nebo 30 C. Tento "koktejl" popíjejte průběžně po protřepání, potom si připravte nebo nechte připravit koktejl na další 2 hodinky.
 • Kdykoliv v průběhu porodu při pocitu únavy můžete přidat homeopatický lék Arnica montana 15 C nebo 30 C v dávce 5 granulí.

Tip pro partnera u porodu:

 • Gelsemium sempervirens 15 C (či 30 C) nebo Rescue remedy může použít i váš partner, což opravdu vřele doporučuji. Zklidní se tak celý tým.

Šestinedělí:

 • Ricinus communis 5 C - tento homeopatický lék v ředění 5 C podporuje laktaci - pokud potřebujete laktaci podpořit, užívejte 3x denně 5 granulí. Tento lék není nutné užívat kontinuálně.
 • Arnica montana 15 C - 2x denně 5 granulí pro zmenšení krevních ztrát. Arnika podpoří i zavinování dělohy, opečuje porodní zranění, natržení, nástřih, operační ránu - užívejte ji po celou dobu šestinedělí.
 • Staphysagria 9 C - 2x denně 5 granulí - užívejte v případě nástřihu nebo jizvy po císařském řezu.
 • Sepia officinalis 15 C - 2-3x denně 5 granulí - zmenšuje hormonální rozladění a výkyvy nálad. Má výborný vliv na vazivo pánevního dna, zvláště spojíte-li s účinným cvičením. Užívejte po celou dobu šestinedělí.

Všechny léky doporučované na strach, obavy (u porodu nebo v předporodním období) můžete využít i po porodu (strach o sebe, o dítě, atd.).

Vaše Romana Gogelová

Další informace o využití Arniky nejen při porodu naleznete na webu: ARNIKA - MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Reklama: Camilia

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.7.2022 10:42

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze