Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Homeopatický plán k porodu porodní asistentky Romany

Autor: Bc. Romana Gogelová

Mnoho čtenářek se ptá, jaká homeopatika jsou vhodná při přípravě na porod, která si mají s sebou vzít k porodu a jak si poradit se strastmi v šestinedělí. Co na to naše porodní asistentka Bc. Romana Gogelová? Představujeme vám její "homeopatický plán".

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

14 dní před porodem:

 • Actaea racemosa 15 C + Caulophyllum 15 C + Arnica montana 15 C. Dávkování: 1x denně 5 granulí

Tato příprava není nezbytná, ale velmi podpoří následnou práci homeopatických léků u porodu.

 • Na strach, obavy, nespavost, zlé předtuchy působí dobře homeopatický lék Gelsemium sempervirens 15 nebo 30 C. Dávkování: 1x denně 5 granulí. V případě potřeby můžete dávku tohoto léku i několikrát zopakovat.
 • Současně svým klientkám doporučuji Bachovy květové esence Rescue remedy. Dávkování 4x denně 4 kapky - nejlépe popíjejte v pitném režimu.
 • Klid a pohoda je v tomto období klíčové heslo - přidejte plavání, jógu, procházku po členitém terénu (les, pole, louka, park - nikoliv hypermarket!)

K porodu:

 • Při pravidelných porodních bolestech či odtoku plodové vody (i když nejsou bolesti) si vezměte homeopatické léky Caulophyllum 9 C + Actaea racemosa 9 C - od obou léků 5 granulí á 20-30 minut, nejlépe v pitném režimu, kuličky si napočítejte například na 2 hodiny.
 • Můžete přidat i kapičky Rescue (4 kapky) nebo Gelsemium sempervirens 15 nebo 30 C. Tento "koktejl" popíjejte průběžně po protřepání, potom si připravte nebo nechte připravit koktejl na další 2 hodinky.
 • Kdykoliv v průběhu porodu při pocitu únavy můžete přidat homeopatický lék Arnica montana 15 C nebo 30 C v dávce 5 granulí.

Tip pro partnera u porodu:

 • Gelsemium sempervirens 15 C (či 30 C) nebo Rescue remedy může použít i váš partner, což opravdu vřele doporučuji. Zklidní se tak celý tým.

Šestinedělí:

 • Ricinus communis 5 C - tento homeopatický lék v ředění 5 C podporuje laktaci - pokud potřebujete laktaci podpořit, užívejte 3x denně 5 granulí. Tento lék není nutné užívat kontinuálně.
 • Arnica montana 15 C - 2x denně 5 granulí pro zmenšení krevních ztrát. Arnika podpoří i zavinování dělohy, opečuje porodní zranění, natržení, nástřih, operační ránu - užívejte ji po celou dobu šestinedělí.
 • Staphysagria 9 C - 2x denně 5 granulí - užívejte v případě nástřihu nebo jizvy po císařském řezu.
 • Sepia officinalis 15 C - 2-3x denně 5 granulí - zmenšuje hormonální rozladění a výkyvy nálad. Má výborný vliv na vazivo pánevního dna, zvláště spojíte-li s účinným cvičením. Užívejte po celou dobu šestinedělí.

Všechny léky doporučované na strach, obavy (u porodu nebo v předporodním období) můžete využít i po porodu (strach o sebe, o dítě, atd.).

Vaše Romana Gogelová

Další informace o využití Arniky nejen při porodu naleznete na webu: ARNIKA - MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 20.9.2021 07:19

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze