Slyšeli jste někdy o Nux vomice? Pokud ne, pak je nejvyšší čas se s tímto homeopatickým lékem seznámit. O Velikonocích se vám může hodit víc, než si myslíte.

Můžete ji využít na mnoho potíží, ty akutní zvládnete s Nux vomicou vyřešit i sami doma.

Pomůže vám například při problémech s trávením. Pokud sníte něco špatně stravitelného a je vám těžko, mějte po ruce Nux vomicu 9 C. Tento homeopatický lék je vhodný na jakoukoli zátěž žaludku. Působí především (ale nejen) v oblasti nervového systému a zažívacího traktu. Je to přesně to, co vám může pomoci zvládnout stres z přemíry rodinných návštěv, ale i velikonočního hodování. V oblasti zažívacího traktu může totiž Nux vomica tlumit zrychlenou střevní peristaltiku. Velmi často se stres projeví právě v oblasti trávícího traktu ve formě rozmanitých trávících potíží jako jsou např: bolesti a křeče žaludku, průjmy či zácpy a jiné.

V oblasti nervového systému působí Nux vomica ve smyslu zvýšení prahu dráždivosti našich přetížených smyslů. Potřebujete ji právě v období, kdy se cítíte unavení (jarní únava je tu!), jste přecitlivělí na pachy - „nic vám nevoní“, jste přecitlivělí na světlo, všude vám připadá příliš hlučno. Takový stav se často vyvíjí na základě přepracování, zahlcení celého organismu přemírou informací. A právě tento homeopatický lék pomáhá navodit relaxaci, snížit svalové napětí.

Kromě jiného vám Nux vomica pomůže i při nadměrném užívání klasických léků. Zrychluje totiž detoxikaci organismu a zmírňuje působení různých toxických látek. Působí i jako tzv. drenážní lék pro játra, což lze ocenit po různých velikonočních návštěvách a večírcích.

Zkrátka Nux vomica je na Velikonoce stejně nepostradatelná jako malovaná vajíčka.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.