V homeopatii existují desítky léků na kašel, vybíráme je na základě příznaků, jakými je charakter kašle (suchý, dráždivý, záchvatovitý atp.), co a kdy příznaky zhoršuje, jaké má pacient průvodní příznaky a tak dále. 

Reklama: Stodal

Vzhledem k tomu, že volba monokomponentního léku pro různé typy kašle je pro laiky poměrně složitá, pro samoléčbu kašle u zánětu horních i dolních dýchacích cest doporučujeme přírodní prostředek sirup Stodal. Tento sirup obsahuje kromě bylinných extraktů i několik homeopatických monokomponent. Právě díky tomuto komplexnímu složení účinkuje u vlhkého kašle jako expektorans (podporuje odkašlávání) a u suchého kašle má tlumivý efekt. Je vhodný pro děti od 1 roku - 1 čajová lžička 3-5x denně, dospělí a mladiství mohou užívat 1 polévkovou lžíci 3-5x denně.

Z fytoterapie na usnadnění odkašlávání při zahlenění doporučujeme z osvědčených receptů našich babiček: sirup z listů břečťanu nebo sirup ze smrkových výhonků a zevně potírat hrudník tymiánovým krémem nebo dětským eukalyptovým balzámem. Obsažené oleje mají antimikrobiální účinky, zlepšují prokrvení pokožky a ulehčují dýchání. Vtíráme do hrudníku, zad a reflexních plošek chodidel.

U kojenců a malých dětí se poměrně často vyskytuje záchvatovitý noční kašel s nutkáním na zvracení, v tomto případě doporučujeme následující homeopatickou kombinaci:

Ipeca 5 C + Drosera 30 C
Dávkování: od každého léku 10 granulí do 100 ml studené neperlivé vody, před použitím zamíchat, upíjet v rytmu kašle. Každý den zamíchat nový roztok.

Po podání těchto dvou léků se záchvaty kašle velmi rychle zklidní a většinou kašel do 48 hodin odezní, nebo výrazně změní charakter.

U všech uvedených doporučení platí: pokud nedojde ke zlepšení do 48 hodin, konzultujte stav s ošetřujícím lékařem.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.