Se stářím přichází řada nemocí a s tím spojené řešení problémů pro majitele zvířátka. Ne vždy to dopadne dobře a ne vždy je následná rekonvalescence a hojení vzhledem k věku zvířátka krátkodobou záležitostí bez případných komplikací. Tak jako starý člověk se hojí hůře a zvládá hůře i zákroky včetně narkózy, stejné je to i u zvířat. Pomoci může homeopatie.

Oslovila mě majitelka starého salašnického pejska, který měl už několik týdnů občasné trávicí problémy v podobě zvracení či nechutenství a apatie. Majitelka nechala pejskovi provést řádná vyšetření, která neukázala z krve žádnou abnormalitu a na sonu nic výrazného, co by bylo život ohrožující. Nicméně po několika týdnech, kdy se stav nelepšil a pejsek zhruba 1x týdně vyzvracel nestrávenou potravu, rozhodla jsem se znovu nechat udělat sono břicha u gastrospecialisty a nález byl tentokráte již patrný. Zúžená průchodnost tenkého střeva ve spodní části s četnými výrůstky. Byl nutný operativní zákrok. Prognóza nejistá.

Pejskovi jsem ihned začala podávat koktejl homeopatik na celkové posílení organismu. Zvolila jsem kombinaci Arnika montana 9 C + Phosphorus 9 C + Lycopodium clavatum 9 C. Arniku jsem zvolila na včasnou podporu hojení, Phosphorus na celkovou vitalitu a jakési „nakopnutí“ organismu k síle zvládnout operaci a Lycopodium je výborným lékem na podporu funkce GIT (gastrointestinálního traktu). Od každého pejsek dostával 3x denně 2 granulky přímo do tlamky. Tato kombinace byla pejskovi podávána dlouhodobě i po zákroku, aby se urychlilo celkové hojení.

Pejsek měl termín operace za týden. Majitelka podávala mnou doporučená homeopatika a dva dny před zákrokem jsem pejskovi nasadila ještě jednorázově dávku 2 granulek homeopatika Opium 5 C pro snadnější odbourávání narkózy z těla.

Po zákroku pak měla majitelka připraven roztok tří homeopatik ve stříkačce od každého po 3 granulkách: Hypericum perforatum 15 C + Opium 15 C + Arnica montana 9 C. Všechna tři homeopatika urychlují proces odbourávání narkózy z těla ven. Tento „koktejl“ majitelka podávala pejskovi každou hodinu po probuzení zhruba půl den.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.