Letos v březnu, když se má fenka venčila doma na plínku (zaplať pánbů za to, protože jinak bych si toho dlouho nemusela vůbec všimnout), viděla jsem, že barva moči není normální, a usoudila jsem, že by tam mohla být i příměs krve. Fenka se venčila častěji, a tak jsem na nic nečekala a uháněla na veterinu. Než jsem se tam vydala, natáhla jsem vzorek její moči do stříkačky, aby mohli udělat alespoň rychlý „papírkový“ test.

Nemýlila jsem se. Krev tam byla, přestože moč nebyla přímo červená. Fenka dostala antibiotika na 10 dní a jely jsme domů. Po dobrání antibiotik byly asi 3 týdny klid a pak začala znovu čůrat, tentokráte však byla v moči viditelně krev. Navštívila jsem veterinu podruhé, fenka dostala silnější antibiotika na 14 dní a navíc jí byla odebrána přes břišní dutinu moč přímo z močového měchýře. Ta byla naštěstí v pořádku.

Protože se to panu doktorovi moc nelíbilo, že se to zopakovalo, trošku nás vystrašil, že by udělal ještě pak biopsii z močového měchýře, jestli tam přeci jen něco neroste, protože sono nic neukázalo a fenka je navíc kastrovaná a z mléčné lišty jí byl odstraněn maličký nádůrek velikosti nehtu malíčku, který se však potvrdil jako zhoubný. Nechtěla jsem nic podcenit, protože byla možná i varianta metastází.

Fenka byla jinak žravá, veselá a na pohled jsem na ní nic neviděla.

Na podporu imunity jsem jí nasadila 3x týdně malé víčko Oscilla aspoň na měsíc. Z homeopatik jsem nasadila homeopatický lék Senecio 9 C v dávkování 3x denně 2 granulky do tlamky. Po týdnu jsem ho prostřídala s vyšší potencí 15 C. Senecio neboli starček zlatý. Tento lék je výborný právě na záněty močových cest, gynekologické problémy, problémy s častým nutkáním k močení, při krvavém močení, při přílišném krvácení u pohlavního cyklu nejen u fen, ale i žen.

Jako druhé homeopatikum jsem zvolila Fluoricum acidum 9 C. Toto homeopatikum je výborné u hormonální nerovnováhy. Vzhledem k tomu, že fenka nikdy neměla problémy s močovými cestami a objevily se poprvé v jejích 8 letech, a to zhruba 3 měsíce po kastraci, spontánně jsem nasadila tento lék, protože jsem cítila, že rovnováha hormonů v jejím těle mohla být narušena. Měl také zklidnit nutkání a pocit pálení při močení. I toto homeopatikum jsem dávkovala v množství 3x denně 2 granulky do tlamky.

Stav fenky je měsíc a půl po dobrání antibiotik stabilní a moč je bez příměsi krve. Nadále fenku monitoruji. 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.