Během školního roku spousta rodičů řeší, jak podpořit imunitu svých dětí v průběhu povinného školního plavání. Často se totiž stává, že děti dříve či později prochladnou, onemocní nebo je bolí uši.

Doporučuji před každým plaváním dobře vyčistit uši, aby ve zvukovodech nezůstal ušní maz. Voda, která při plavání do uší nateče, tak může lépe vytéct. Pokud je vaše dítě náchylné k onemocněním uší, dají se použít i speciální špunty do uší nebo velmi těsné plavací čepice.
Ráno určitě připravíme teplou snídani, aby organismus dítěte byl dobře prohřátý a připravený na vstup do chladného počasí. S sebou do termosky mu můžeme připravit čaj s prohřívacím účinkem.
Zdroj: https://stage.svethomeopatie.cz/cs/529-povinne-skolni-plavani
- Lék Dulcamara 15 C doporučuji podávat preventivně ráno před plaváním a odpoledne po návratu domů. Podpoří imunitní systém organismu při působení vlhkého chladu.
- Pokud je dítko drobnější, často nemocné, má často rýmy, zánětlivé a hnisavé procesy v oblasti horních cest dýchacích a záněty středního ucha, bude vhodné přidat lék Silicea 15 C 1x denně od podzimu po celou zimu.
Během chladných podzimních a zimních dnů také doporučuji pravidelnou konzumaci kysaného zelí, rakytníkové šťávy a pití šípkového čaje s medem. Doplní se tak do těla dostatek přírodního vitaminu C a čerstvých enzymů.
- Vhodným přípravkem pro podporu imunity je také Oscillococcinum nebo Engystol. Ze začátku podzimu doporučuji 2x týdně, v době, kdy jsou všude kolem bacily a v kolektivu nachlazené, kašlající a smrkající děti, zvýšíme dávkování na 1x denně.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.