Tak, a má je úspěšně za sebou! Tři starší děti chytly neštovice před osmi lety. Klukům bylo 5 a dva a půl roku a dcerce jen devět měsíců. Žel, v té době jsem homeopatii používala při léčbě dětí jen „jemně“ – prevence Oscillococcinum, polykomponentní léky a několik jednosložkových léků k léčbě ekzému nejstaršího. Nějak mi v té době nedošlo, že i u neštovic by šlo použít homeopatické léky. Všichni tři měli horečky dlouho a celé tělo poseté pupínky. Devítiměsíční dcerka skončila na dva týdny na JIPce.

Reklama: Oscillococcinum

Od té doby přibyla v naší rodině ještě jedna holčička a tu jsme před neštovicemi, po předchozí zkušenosti, „chránili“ asi do tří let. A pak, zdá se, virus neštovic se vyhýbal zas jí. Proto jsme s nadšením přivítali, když se v naší školce objevil nápis „V naší třídě se vyskytly neštovice“. Zásobu homeopatik jsem měla v lékárničce připravenou, postačilo Oscillococcinum hned na začátku nemoci a další tři léky Rhus toxicodendron 15 C, Mezereum 9 C, Antimonium tartaricum 9 C.

K mírnění svědění jsem využila účinky tea tree oleje. Hodně mi pomáhá i na opary – tea tree olej dezinfikuje a vysušuje.

Pokaždé, když si Klárka stěžovala na svědění, všechny pustuly jsem jí jemně potírala neředěným (kvalitním) tea tree olejem pomocí vatové tyčinky. Večer před spinkáním jsem dcerku opláchla v malé vaničce v malém množství vody s nakapaným tea tree a jemně osušila. Nejbolestivější bylo asi svědění na sliznici v rozkroku a kolem konečníku. Tam jsem potírala ředěným olejem (na jednu kávovou lžičku oleje asi 5 kapek tea tree) opět pomocí vatové tyčinky každou pustulu zvlášť.

Myslím, že i díky homeopatickým lékům měly neštovice u nás tentokrát hladký průběh, bez horečky a dalšího trápení.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.