Můj mladší syn nyní prochází obdobím vzdoru. Všechno chce dělat po svém, což je pro mne velice náročné. Když je prostor, ráda mu vyhovím. Jsou ale situace, kdy to možné není, a v tom okamžiku nastává konflikt. Protože jsem měla pocit, že je situace nad mé síly, rozhodla jsem se zapojit svého muže.

Reklama: Sedalia

Matka a otec měli po staletí v rodině své jasně oddělené role. Matka dávala přijetí a útěchu, otec naopak nastavoval pravidla a pomáhal překonávat překážky. V dnešní době, kdy se z žen stávají vrcholové manažerky a muži odchází na rodičovskou dovolenou, se tyto rozdíly pozvolna vytrácejí. Jasné rozdělení „funkcí“, kdy dítě dokáže předvídat, co má od kterého rodiče čekat, má ale důležitou roli pro jeho orientaci v životě.

Když byl náš syn ještě nemluvící batole, vyzkoušeli jsme techniku, kdy se na dítě vrčí, když dělá něco, co nesmí. V tom se můj muž velice osvědčil. Jediné zavrčení dokázalo nebezpečnou situaci okamžitě zastavit. Proto jsem nyní opět vsadila na jistotu. I v této době, kdy už komunikujeme slovy, stačí mužova jedna věta nebo gesto, zatímco já namluvím mnohem víc a výsledek se nedostaví.

Přesunutí konfliktu na otce ale neznamená, že se má matka konfliktům vyhýbat. S podporou muže se však mění i respekt dětí k ní. Muž, který má na boj výbavu, dítě naučí, že jsou situace, kdy poslechnout musí. Jeho zásah je také důležitý, když se v jeho přítomnosti dítě chová hrubě nebo matce odmlouvá. Otec je ten, kdo nastavuje, jak se k nám děti budou chovat.

Náš synek je velice milé dítě, ale v okamžiku, kdy se má podřídit, se stává konfliktním a rozmrzelým. Na doporučení naší lékařky jsme proto nasadili Staphysagriu 30 C, lék na pocit ponížení a potlačený vztek. A stal se zázrak. Problematická situace se vyřešila klidně, syn se bez problémů podřídil, jako by to nikdy nebyl problém.

Přeji všem rodičům pevné nervy pro přežití období vzdoru jejich dítěte!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.