Máte-li doma děti školkou nebo školou povinné, pak dobře víte, jak je dokáže i tak banální onemocnění jako je rýma potrápit. A nejen děti! Zkuste léčbu homeopatiky a zbavte se rýmy dříve než propukne.

Reklama: Sedalia

Někdy stačí pár dní strávených ve školce a dítě přijde domů s plným nosem. Hlavně v zimních měsících patří akutní zánět horních cest dýchacích mezi nejčastější onemocnění. Nástup bývá rychlý – infekce se šíří vzdušnou cestou, kapénkami sekretů z dýchacích cest. Inkubační doba trvá 4–5 dnů. Akutní rýma je zánětlivé onemocnění, ke kterému dochází také často po prochlazení. Je doprovázena výtokem z nosu proměnlivého charakteru (suchá, vodnatá) a často i kýcháním. Některé formy rýmy mohou být doprovázeny i zvýšenou teplotou, bolestí hlavy, ztrátou chuti a čichu, únavou těla apod. Onemocnění trvá přibližně týden. Pokud ale včas nasadíte homeopatickou léčbu, pak rozvoj onemocnění můžete zastavit ještě před propuknutím.

Polykomponentní homeopatické léky vhodné pro všechny věkové skupiny:

  • Coryzalia - v praxi se osvědčilo podávat 1 tabletu každou hodinu první den nachlazení, pak podle stavu postupně prodlužovat intervaly, užívat alespoň 5 dní. Tablety se nechávají rozpustit v ústech stejně jako granule u níže uvedených léků. Doporučujeme co nejčastěji šplíchat mořskou sůl do nosních dírek (alespoň 5x denně).
  • Na podporu imunity u každého nachlazení doporučujeme přidat Oscillococcinum - 1 tubu užít co nejdřív, následně pokračovat 3x denně první 2-3 dny nachlazení.

V klinické praxi našich pediatrů se na rýmu u novorozenců a kojenců osvědčily následující dva přípravky:

  • Nux vomica 9 C - v noci ucpaný nosánek, ráno kýchání a průhledný sekret
  • Sambucus nigra 9 C – ucpaný nos, při kojení miminko pouští prs, aby se mohlo nadechnout, v noci pokašlává a budí se ucpaným nosem. Hodně se potí.

Dávkování: 10 granulí vybraného léku (lze i kombinovat) rozpustíme ve 100 ml převařené kojenecké vody a podáváme po lžičkách 4x denně až do zlepšení, pak postupně lék vysadíme.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.