Klasická medicína nabízí jen omezené možnosti v řešení tohoto problému, proto dnes dětští lékaři již běžně sahají po šetrných přírodních prostředcích, jako je homeopatie a aromaterapie.

Reklama: Camilia

Homeopatika volíme podle chování miminka:

Colocynthis 9 C – ulevuje položení na bříško, nebo poloha v klubíčku

Chamomilla 15 C – miminko při bolesti zuří, potí se, je podrážděné, obtíže zejména večer (kolem 21. hodiny), zlepšuje se nošením, jakmile ho chcete uložit do postýlky, začne plakat.

Lycopodium 9 C – miminko mělo novorozeneckou žloutenku, bolesti bříška jsou hlavně odpoledne v čase od 16:00 do 20:00 hodin, při pláči se na čele tvoří vrásky.

Dávkování: 10 granulí zvoleného homeopatického léku (podle příznaků můžete zvolit i víc léků do stejné kojenecké láhve) rozpustit ve 100 ml převařené kojenecké vody, podávat po lžičkách pět a víckrát denně.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.