Nespavost, únava, pocit, že už dál nemůže… Později se přidává podrážděnost, pokles sebevědomí, plačtivost, úzkosti. To jsou projevy syndromu vyhoření, které se objevují navzdory tomu, že maminka prožívá krásné období života.

Jednotvárné dny a samota jsou vyčerpávající. Odborníci radí věnovat se aspoň několik hodin týdně činnosti, která s péčí o rodinu nemá nic společného. Kavárna, „babinec“ s kamarádkami, kino, běh, či masáž – cokoliv, co je „jen vaše“.

„Dobrý den, jsem 5. rokem na mateřské. Jsem zdravá, mám dvě děti. Poslední dobou nemohu usnout, v noci se budím, pak jsem celý den unavená a pálí mne oči. Mívám úzkosti, občas mám pocit vyhoření. Děkuji za radu.“

Na tento čtenářský dotaz odpovídá zkušená lékařka MUDr. Zuzana Kornelová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den. Toto období může být pro Vás hodně vyčerpávající. Je třeba si najít aspoň chvilku pro sebe, zkuste jedno odpoledne v týdnu. 

Z homeopatik Vám pomůže:

  • Kalium phosphoricum 9 C – 2× denně 5 granulí.
  • Pokud ještě kojíte, přidejte lék China 9 C – 1× denně 5 granulí.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.