Otok kolena bývá projevem závažnějšího problému. Obvykle se otok dostavuje po zranění nebo v případě zánětlivého onemocnění. K zatuhlosti, kdy nemocný koleno nemůže dobře narovnat, či ohnout, dochází například v situaci, kdy je pohyb blokován něčím uvnitř kolena. Příčinu pak určuje lékař, který také rozhodne o následném řešení potíží. 

„Dobrý den, prosím o radu, manžel má zatuhlé a oteklé levé koleno, včera mu z něj brali vodu. Dva měsíce ho bolí, je nemocný, na začátku byl otok i na lýtku a kotníku. Zkoušeli jsme Arnicu, Rutu a Rhus toxicodendron, ale vše bez velkého úspěchu. Děkuji.“

Na tento dotaz odpověděla zkušená lékařka MUDr. Zuzana Kornelová, odbornice v homeopatii:

„Dobrý den, určitě podávejte dále lék:

  • Arnica 15 C a přidejte k němu léky Bryonia alba 9 C a Apis mellifica 30 C

od každého 3x denně 5 granulí. Při snížení otoku můžete podávat 2x denně po 5 granulích, minimálně po dobu 3 týdnů. Pak můžete napsat znovu.

Nicméně pokud byl otok zpočátku rozsáhlejší, bylo by vhodné doplnit i cévní vyšetření.“

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.