O homeopatii jste v minulosti už určitě slyšeli. Pokud se však homeopatií neléčíte přímo vy nebo někdo z vašeho blízkého okolí, možná nevíte, čím je člověku vlastně prospěšná a kladete si otázku „Proč se mám léčit homeopatickými léky?“. Na vaše proč vám nabízíme 10 odpovědí.

Podporuje přirozenou obranyschopnost

Homeopatie povzbuzuje obranné mechanismy, které jsou vašemu tělu vlastní. Pomáhá tak zvyšovat přirozenou odolnost vůči infekcím i jiným onemocněním. Byť se jedná o jemnou léčbu, její účinky jsou hluboké a dlouhotrvající.

Vnímá člověka jako jeden celek

Pro homeopatii je typický celostní přístup. Homeopat se vás nebude ptát jen na vaše fyzické příznaky. Bude ho zajímat i řada dalších věcí, aby pochopil, jak žijete a dostal se k jádru problému. Homeopatická léčba samotná působí jak na rovině fyzické, tak i mentální a emocionální. Přináší rovnováhu v celkovém zdravotním stavu a zvyšuje pocit životní pohody.

Homeopatie funguje

Každý den přináší homeopatické přípravky úlevu milionům lidí po celém světě a jejich počet stále roste. Při správném použití je homeopatie vysoce účinným systémem medicíny s prokazatelnými výsledky u mnoha akutních i chronických potíží. Ať už jde o nachlazení, alergie, ekzém, astma, bolestivou menstruaci, migrény nebo různé stavy psychické nepohody, spektrum využití homeopatie je skutečně široké.

Nemá škodlivé vedlejší účinky

Homeopatická léčba nabízí jemný a neinvazivní přístup ke zdraví bez vedlejších účinků. Nehrozí zde riziko předávkování, závislosti či abstinenčních příznaků. Nezpůsobuje alergické reakce, ani nesnižuje schopnost soustředění a řízení auta. Je proto vhodná pro všechny věkové skupiny od kojenců, těhotných či kojících žen až po seniory.

Je cenově dostupná

Ano jistě, i homeopatické léky něco stojí, ale ve srovnání s volně prodejnými léky či některými léky na předpis jsou překvapivě nenákladné. Homeopatie je tak dostupná i lidem s nižšími příjmy.

Pomáhá i v akutních stavech

Homeopatii můžete nasadit jako rychlou pomoc u menších zdravotních problémů, jako jsou drobná poranění, vymknutí kloubů, poštípání hmyzem či trávicí potíže. Využijete ji tedy jako samoléčbu doma či na cestách. S vážnějšími či déle trvajícími potížemi se však vždy obraťte na kvalifikovaného homeopata či lékaře.

Není testována na zvířatech

Homeopatické přípravky jsou zkoušeny výhradně na zdravých lidech s cílem dokonale poznat celkový účinek každého léku. Laboratorní testování na zvířatech se v současnosti neprovádí. Homeopatii lze naopak využít pro léčbu domácích mazlíčků i hospodářských zvířat.

Doplňuje konvenční medicínu

Chcete-li vyzkoušet homeopatii, rozhodně není třeba si volit mezi homeopatií a běžnou medicínou. Není to buď a nebo. Homeopatie může být užita nezávisle a nebo společně s konvenčními léky či jinými terapiemi. Může také zmírnit nepříjemné vedlejší účinky konvenční léčby (jako je například chemoterapie).

Nezatěžuje životní prostředí

Výroba a užívání homeopatických léků nemá škodlivé dopady na životní prostředí. Při výrobě se neplýtvá energiemi a přírodními zdroji. Homeopatie neznečišťuje vodní zdroje, oceány ani skládky. Můžeme ji tak označit jako zelenou medicínu.

Je medicínou budoucnosti

Homeopatie je ve světě rozšířená, ve většině zemí je dobře dostupná a získává si stále větší popularitu jako alternativní či komplementární systém ke konvenční medicíně. Homeopatie může dokonce pomoci řešit některé problémy moderní konvenční medicíny, např. antimikrobiální rezistence či nárůst onemocnění jako je metabolický syndrom či kardiovaskulární onemocnění.