Dnes se podíváme na fotbal z trochu jiného úhlu pohledu. Přinášíme vám článek publikovaný na stránkách Německého ústředního svazu homeopatických lékařů o nejčastějších zraněních při fotbalu a jejich homeopatické léčbě.

Zvláštní průběh pohybu – náhlé zastavení, otáčení se, změny směru – to je to, co silně zatěžuje především kotníky a kolena. Vydržet to musí především svaly, šlachy a vazy. Naproti tomu následkem ošklivého faulu jsou nejčastěji pohmožděniny, oděrky nebo tržné rány. Je úplně jedno, jestli se fotbalu věnujete profesionálně, nebo ve volném času, lehčí zranění ze sportu můžete sami dobře a rychle ošetřit pomocí homeopatie. Pro složitější případy jsou zde homeopatičtí lékaři a lékařky, kteří si vědí rady. V akutních případech musí lék pomoci rychle a o to se postarají homeopatické léky.

Podle serveru Spiegel Online používá přes 90% sportovních lékařů v německém profesionálním fotbalu homeopatické léky. Sportovní lékař Eberhard Laubender z bavorského Riedu má s nimi častou zkušenost ze své praxe: „Pokud je zranění ošetřeno vhodným homeopatickým lékem, zrychlí se proces hojení a pacient se dříve uzdraví.“ – A dále se může bavit sportem.

NEJČASTĚJŠÍ ZRANĚNÍ PŘI FOTBALU A JEJICH HOMEOPATICKÁ LÉČBA:

NATRŽENÍ SVALŮ A VYMKNUTÍ KLOUBŮ si vyžádají pauzu v tréninku a klidový režim. Dále vám pomohou stahovací obvazy a tyto léky:

Rhus toxicodendron
Škumpa jedovatá Lék na šlachy, vazy a kloubní pouzdra, zejména pokud jsou vazy oslabené a stav zhoršuje chlad a zlepšuje pohyb.
Bryonia Posed bílý Při zánětech vazů, šlach a svalů, pokud bolí i ten nejmenší pohyb a teplými obklady dochází ke zhoršení.
Symphytum Kostival Po operacích šlach, vazů a kloubů.
Rhododendron Pěnišník Při zánětech šlach, šlachových pochev a vazů, zbytkových a pozdních bolestech zejména při bouřlivém počasí.

 

NADMĚRNÁ NÁMAHA může vést k nepříjemným bolestem pohybového systému. Homeopatické léky urychlí uzdravení, takže také bolest rychle poleví. Klid se má dodržovat, pouze dokud bolest nedovolí pohyb. Při začínajícím zlepšení je opatrný pohyb lepší než vynucený klid.

Bryonia Posed bílý Otok, který při každém pohybu bodavě bolí, zlepšení klidem.
Rhus toxicodendron Škumpa jedovatá Následek nadměrné námahy ve spojení s nachlazením, když klid stav zhoršuje a lehký pohyb zlepšuje.
Ruta Routa Po delší zátěži šlach činností, na kterou nejsou zvyklé, zvláště na zápěstí; také při natržení šlachy.
Symphytum Kostival Když je podrážděná i okostice.

 

NARAŽENINY se při fotbalu vyskytují skutečně často. Jsou způsobeny přímou, tupou silou a většinou se objeví krevní výron.

Arnica Arnika horská Je nejdůležitějším homeopatickým lékem při zraněních a naraženinách. Pohyb stav zhoršuje, ležení dělá dobře.
Bellis perennis Sedmikráska chudobka Při naraženinách velkých svalů nebo ženského prsu. Chlad stav zhoršuje.
Hypericum Třezalka Když jsou při naražení zraněny nervy. Vlhkost stav zhoršuje.
Phosphorus Žlutý fosfor Když jsou bolesti nervů škubavé, řezavé nebo bodavé. Stav zhoršuje ležení, ale i námaha, dobře dělá spánek a jídlo.

 

ZLOMENINY. Jejich vyléčení podporují vedle dlah a sádry tyto homeopatické léky:

Arnica Arnika horská V akutním stádiu několikrát denně.
Calcarea phosphorica   Podporuje uzdravení kostí a tvorbu kalusu.
Symphytum Kostival Hlavní lék při zranění a zlomeninách kostí.
Hamamelis Vilín Když se na místě zlomeniny vytvoří otoky (edémy).
Hypericum Třezalka Zlomenina kosti se zraněním nervů; když Arnica nemá kýžený účinek.

 

NAMOŽENÍ SVALŮ je stálým průvodcem každého sportovce, který se sportu věnuje intenzivně ve svém volném času. Proti tomuto nevítanému společníkovi na cestě za sportem vám pomohou tyto léky:

Arnica Arnika horská Když se člověk cítí rozbitý, postel se zdá být příliš tvrdá.
Aesculus Jírovec maďal Při nadměrné námaze, když stav zlepší pohyb.
Ruta Routa Když bolí úpony šlach.
Bryonia Posed bílý Když bolí i ten nejmenší pohyb.

 

RÁNY A ZRANĚNÍ. Když se do sportu pustíme s vervou, může dojít i k malým otevřeným ranám a krevním výronům.

Arnica
Arnika horská Pro všechny druhy vnitřních a vnějších ran.
Bellis perennis Sedmikráska Sedmikráska chudobka zabraňuje krevním výronům.
Calendula Měsíček Při infikovaných tkáních a ranách, které se nechtějí zahojit.

 

Zdroj: www.welt-der-homoeopathie.de/
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.