Čas dovolených je v plném proudu a tak vám přinášíme užitečné rady lékařů, které vám mohou zpříjemnit vaši blížící se dovolenou...  

Reklama: Cocculine

Za oblasti s nejvyšším rizikem průjmů jsou považovány Afrika, Latinská Amerika a jižní Asie. Nejčastějšími zdroji střevních infekcí jsou kontaminované potraviny a voda. Střevní problémy významně znepříjemňují pobyt v dané lokalitě, ale často s sebou přinášejí i poinfekční komplikace postihující trávicí trakt. Proto při cestách do lokalit, kde toto riziko hrozí, dodržujte několik jednoduchých, ale důležitých pravidel:

  • nepijte vodu z vodovodu, nepoužívejte ji ani na čištění zubů
  • kontrolujte originální uzávěry u balených vod, do nápojů nedávejte led
  • nekonzumujte tepelně nedostatečně upravená jídla, uzeniny, nejezte zmrzlinu
  • ovoce a zeleninu nejprve důkladně omyjte balenou vodou, pak teprve dále zpracovávejte
  • vyhýbejte se ovoci a zelenině, které nelze loupat

Homeopatická doporučení:

Arsenicum album 9 C - užívejte v případě průjmu po požití nepříliš čerstvé potravy se zvracením. Stolice jsou doprovázeny úporným zvracením, jsou tmavé, páchnoucí, bolestivé.

China 9 C - lék na bolesti břicha s nadýmáním, průjmem bez křečí, s následným vyčerpáním a únavou. Lék reagující na ztrátu tekutin - vyrovnává ionty vnitřního prostředí a zkracuje rekonvalescenci

Podophyllum peltatum 9 C - tento lék je vhodný na vodnatý, vyčerpávající průjem s křečovitými bolestmi, po požití nadměrného množství ovoce zejména v teplých krajích.

Nux vomica 9 C - na poruchy trávení s nevolností, plynatostí a pálením žáhy, zejména při konzumaci nezvyklých jídel a koření.

Poznámka redakce: Po každém trávicím problému, který je doprovázen výraznější ztrátou tekutin – průjmy,
zvracení - je třeba užít lék China 9 C - rychleji se dostanete do dobré formy a užijete si v pohodě svou dovolenou.

Platina 9 C - lék na cestovatelskou zácpu, lze užívat i 1 týden před cestou jako prevenci tohoto problému. Lék je na lékařský předpis.

Všechny výše uvedené léky užívejte v dávce 5 granulí 2-3x denně – dle závažnosti stavu.

Pro zlepšení trávení a předcházení potížím můžete užívat i vícesložkové tablety Gastrocynésine. Rozpusťte 1 tabletu v čistých ústech, a to 15 minut před a po jídle. Následně užívejte 5 granulí 3x denně 3 dny po příjezdu a po návratu z cesty.

Každopádně vám doporučujeme vyhýbat se alkoholu, kávě a cigaretám a nezapomenout dodržovat pitný režim. V případě časového posunu se chovejte podle nového času. V den příletu se nasnídejte, konzumujte hodně bílkovin a první den hodně odpočívejte. Před odletem načerpejte spánkovou rezervu.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.