Ať chceme nebo nechceme, máme tady podzim. Občas nás sice sluníčko ještě prohřeje, ale se sychravým povětřím je tu s námi častěji i nachlazení, rýma, viróza apod.

Reklama: Oscillococcinum

Těhotná maminka by měla dbát na prevenci takových stavů, protože těhotenství je stav mírně imunodeficitní a s tím přichází i větší náchylnost k nákaze. Není třeba se přehnaně obávat o svoje zdraví, ale tuto skutečnost nepodceňujte. Prevence onemocnění je mnohem logičtější, příjemnější a bezpečnější cesta pro vás i vaše děťátko, než léčba nemocí.

Následující řádky přinášejí pár doporučení a osvědčených návodů, jak se nemocem bránit.

Vybýbejte se prostorám se zvýšenou koncentrací lidí, tudíž i nemocných lidí (supermarkety, kina, nemocnice atd.) a VŽDY dbejte na hygienu rukou.

K dezinfekci vzduchu v místnosti lze aktivně použít i aromaterapii – kromě toho, že zabrání šíření nákaz vzdušnou cestou, budete se s ní cítit velmi příjemně. Vyzkoušejte do aromalampičky např. Eukalyptus citronovonný, který těhotné ženy většinou velmi dobře vnímají. Je to skutečně velmi účinná metoda, jak zabránit šíření infekce, např. v domácnosti nebo na pracovišti.

V období od října až do března můžete v rámci prevence užívat i homeopatické léky. Velmi osvědčené je následující schéma, a to nejen v době těhotenství:

  • neděle - Oscillococcinum - 1 tuba
  • pondělí, středa, pátek - Silicea 15 C - 5 granulí ráno
  • úterý, čtvrtek, sobota - Sulfur iodatum 9 C - 5 granulí ráno

Z čajíků doporučuji pro prevenci čaj z Echinacey ochucený medem a citronem.

Odpočívejte a více poslouchejte svoje tělo. Přijde-li únava, dopřejte si oddech. V těhotenství pracují ve vašem těle životně důležité orgány na 150 procent a pokud nechcete onemocnět, je potřeba zohlednit i tento fakt.

Dobrou náladu a hodně zdraví vám přeje porodní asistentka Romana Gogelová.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.