Auto je pro mě denním společníkem. Jednou za čas se mi poštěstí jet i autobusem, miluji výlety vlakem. Z letadla mám respekt, ale proč ne. Je fajn být za hodinku za dvě v jiném prostoru:-) Pro každého však cestování není takovou samozřejmostí. Mnozí se mu raději vyhýbají. Proč?   

Reklama: Cocculine

Pokud někdo trpí nevolností v dopravních prostředcích, pak prožívá při každé cestě on i jeho blízcí "muka".

Tak například... Můj syn odjíždí tento týden na školu v přírodě. Jednou z prvních otázek třídní učitelky v rámci třídní schůzky, která této školní akci předcházela, bylo: "A které z dětí zvrací při jízdě autobusem?". Několik rodičů zvedlo ruku. Nevím, zda jsem litovala více rodiče nebo učitele, které nepříjemné zážitky v autobuse pravděpodobně čekají. Také si ze své školy v přírodě pamatuji rozsazování dětí v autobuse podle jejich  "předpokládaného" stavu. Ti, co v autobuse zvrací, byly handicapováni již při vstupu. Musely sedět vepředu s učitelským sborem. Ti šťastnější, kterým se kinetóza vyhnula, si užívaly svobodu na zadních místech autobusu.

Od dětství známe na tyto potíže jen Kinedryl. Dnes je škála léků naštěstí větší a i homeopatie zde má své pomocníky. Homeopatickým lékem na nevolnost a zvracení při jízdě autem, ve vlaku nebo na lodi je lék Cocculus indicus 9 C. Charakteristikou tohoto léku je zlepšení stavu na čerstvém vzduchu, jídlem a teplem. Pokud se v léku "vidíte", užívejte ho v dávce 5 granulí 1 den před cestou a dále po 5 granulích opakovaně v rytmu potíží. 

Nebo... Dovolená na lodi je určitě fajn, jen ne každý ji zvládne. Moje kamarádka byla rok před katastrofou na lodi Costa Concordia spolu se svým mužem a dvěma dětmi. Polovina rodiny zvládala středomořskou plavbu lodním gigantem výborně, druhá polovina měla neustále žaludek "jako na vodě". Pokud se tedy chystáte vyplout na nějakém bezpečnějším plavidle, pak se vybavte lékem na mořskou nemoc (s pocity na omdlení) - Tabacum 9 C. Pro Tabacum je charakteristické, že ke zhoršení stavu dochází otevřením očí, extrémním horkem, ale i chladem. Pacientovi buší srdce. Zlepšení nastává na čerstvém vzduchu, nebo zavřením očí. Lék se užívá v dávce 5 granulí opakovaně v rytmu potíží. Tabacum užijte i jeden den před cestou.

S nevolností na cestách vám může pomoci i vícesložkový homeopatický lék Cocculine (tablety). Lék obsahuje vyvážené spektrum léků tak, aby bylo pokryto co největší množství příznaků spojených s nevolností v dopravních prostředcích. Vezměte si 2 tablety před odjezdem na noc, dále 1 tabletu před cestou a opakovaně během cesty.

Přeji vám pohodovou dovolenou!

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.