Moluska jsou kožní onemocnění způsobené poxviry, které postihuje zejména děti předškolního a mladšího školního věku. Původce onemocnění Molluscum contagiosum (kontaktní bradavice) napadá vrstvu rohové epidermis a způsobuje na kůži vznik drobných, perleťově lesklých, polokulovitých uzlíků. Ty se nejčastěji objevují na obličeji, krku, podpaží, rukou a genitálu.
Molusková infekce se snadno přenáší kontaktem nebo sdílením osobních předmětů či prostřednictvím drobných kožních poranění. Tato nepříjemná a poměrně rychle se šířící infekce může být úspěšně léčena homeopatickými přípravky, bez nutnosti chirurgického zákroku či ošetření v celkové anestézii.
Základní lék bradavic, výrůstků:
- Thuya occidentalis - protivirové, imunostimulační a detoxikační účinky, prevence recidiv onemocnění
Vzhled molusek:
- Dulcamara - průhledné, měkké, hladké bradavičky na zdravé kůži, obtíže vyvolané vlhkým chladem (bazén)
- Cinnabaris - bradavičky dočervena, svědící
Dávkování:
- Thuya occidentalis 9 C - 1x denně 5 granulí, vybrat 2 tuby a poté Thuya occidentalis 15 C 1x denně 5 granulí
+
- Dulcamara 9 C - 2x denně 5 granulí, vybrat 2 tuby, poté Dulcamara 15 C 2x denně 5 granulí
nebo
- Cinnabaris 9 C - 2x denně 5 granulí, vybrat 2 tuby, poté Cinnabaris 15 C 2x denně 5 granulí
Tuto léčbu je vhodné doplnit o užívání preparátů s hlívou ústřičnou, minimálně 400-600 mg/den, která v této dávce efektivně posiluje imunitní systém. Tato léčba by měla trvat minimálně 6-8 týdnu.
Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.