Pokračujeme v praktických kasuistikách od našich zkušených lékařů homeopatů, dnes od MUDr. Elišky Bartlové, milé kolegyně z Brna.

Reklama: Sédatif PC

Do ordinace přichází 19letá Jana, začátkem září měla opravný maturitní termín - zkouška tentokrát dopadla dobře, ale místo úlevy má silnou únavu, závratě, nechutenství se střídá se záchvatovitým přejídáním. Koncem října se také citelně ochladilo, kdy ji pak trápí stavy zimomřivosti, hlavně v noci. Začala studovat na vysoké škole, únava jí brání v normálním fungování. Vždy měla sklony k ortorexii – kromě detailního studování složení a množství jídla ji také zaměstnává nutkavá potřeba striktní pravidelnosti v jídle. Je velmi pořádná, vyžaduje po všech pečlivé uklízení, což je zdrojem častých konfliktů.

Dostala doporučení užívat Kalium phosphoricum 15 C ráno a odpoledne, ev. ještě jednou ve chvíli největší únavy a na noc Arsenicum album 30 C 5 granulí.

  • Kalium phosphoricum - psychická únava po intelektuálním přetížení, poruchy paměti, nespavost, závratě, bolesti hlavy
  • Arsenicum album - pečliví lidé, úzkostní, zimomřiví, strachy o zdraví, ze smrti, nespavost

Vnučka 80letého Josefa přichází pro homeopatickou léčbu pro svého dědečka k „odlehčení organismu“ zatíženého polypragmasií – denně užívá 14 klasických léků (na nespavost, revmatické problémy, hypertenzi, dnu, dráždivý tračník, diabetes mellitus II.typu). Je dušný, trpí zácpou a nervozitou, má svědění kůže a jak říká „už je mu z těch všech léků špatně“.

Doporučení: Nux vomica 9 C ráno a večer 5 granulí – jedno balení. Po využívání již jen jednou denně 5 granulí ráno (podpora detoxikace, zklidnění, úprava trávení a metabolismu). Doporučení užívat takto 2 měsíce, vždy jednou za půl roku. Vhodné pro všechny starší pacienty.

  • Nux vomica - urychluje detoxikaci organismu při nadměrném užívání léků, po narkóze, podporuje funkci jater, zlepšuje trávení

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.