Co mají společného několikanásobná matka a krizový manažer? Je všeobecně známo, že vícečetná rodina je bez nadsázky "malá firma". Následující reálný příběh jedné takové matky vás nenechá na pochybách, že "matka v nesnázích" má často těžší úkol než krizový manažer!

Reklama: Sédatif PC

Den první…
Ráno jsem na návsi honem nakoupila, pes mi nejdřív vytáhl z tašky okurku, pak si lehl a začal protestovat, že už se mu v tom vedru dál nechce. Zpocená jsem naložila do auta nejdřív psa, pak jedno dítě, druhé dítě. Mezitím pes vyskočil z auta a vzal to přímo na silnici, na níž právě v tu chvíli vyjela auta – v obou směrech. Ufff! Poskakovala jsem a ječela na všechny světové strany. Pes poprvé ve svém životě dostal pořádnou „nakládačku“ a na řadu přišlo i repete, když jsem zjistila, že mi u toho hysterického poskakování někam zapadly klíče od auta. Nejpravděpodobněji do půl metrové trávy... Našla jsem je. Přijeli jsme domů, kde jsem našla svůj klíč od vchodových dveří - ve dveřích, to kdyby někdo náhodou nevěděl kam patří. Ještěže bydlíme na kopci a moc lidí kolem nás nechodí!

Na odpoledne jsme měli naplánovaný holčičí „mejdan“ s holkama ze školky. Moje dcera je generál, všechny holčičky běhaly a skákaly podle ní a za odměnu dostávaly rybíz, za což bych ji normálně pochválila, kdyby se odměna nebyla rozdávala v synově posteli. Pak nečekaně zmizela jedna holčička, zašila se pod rozkládací křeslo a vydržela tam celou nekonečně dlouhou dobu, kdy jsme ji v panice hledali...

Den druhý…
Venku lije, ochladilo se. Řemeslníci zapomněli objednat dvířka ke korpusu nové kuchyňské linky, dodáme "pozítří" se protáhlo na měsíc a doma kromě 3 dětí řádí čtyřměsíční štěňátko. Stolař mi nezvedá telefon, budu se asi muset smířit s moderní kuchyní bez dvířek. Pes postupně dosahuje výš a výš, objevil alobal. Z ubrousků preferuje velikonoční, obyčejné bílé se mu nelíbí. Manžel má sinusitidu, syn střevní virózu…

Našli jste se v tomto příběhu? Já ano, bohužel. Myslím, že každá „průměrná“ matka se dvěma či vícero dětmi považuje podobný příběh za zcela běžný. Je to naše každodenní realita. Pracující matky s malými dětmi jsou v jednom kole. S roztržitostí a magnetem na podobné události proplouvají životem, jak se dá.

Otázku na toto téma jsme tentokrát položili MUDr. Haně Váňové, zkušené praktické lékařce a uznávané odbornici v homeopatii.

Jaké doporučení byste dala ženě, která má na starosti rodinu s větším počtem dětí, práci, domácnost a cítí se stále „býti v jednom kole“?

Takové ženě bych doporučila homeopatický lék Argentum nitricum 15 C. Je výborný pro ženy na mateřské „dovolené“ i pro krizové manažery. Obě kategorie mají mnoho společného. Doporučuji ho lidem, kteří jsou stále ve spěchu a mají pocit, že nic nestíhají. Mimo jiné ono „stále v pohybu“, neklid a nervozitu kompenzují pojídáním sladkostí. Pracují na více projektech najednou, ale mají problém dotáhnout je do konce, najít východisko. Lék užívejte 3x denně 5 granulí do té doby, kdy se budete cítit „klidněji“.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.