Konečně je tu den D. S manželem si o víkendu bereme volno a vyrážíme spolu na víkendové soustředění na Vysočinu. Už se tam moc těšíme, dáme si trochu do těla, protáhneme si zatuhlé klouby a snad trochu zapomeneme na městský shon. 

Jako vždy přijíždíme v pátek pozdě, je už tma, a tak jsme nuceni i s ostatními odpadlíky, kteří přijeli až po pátečním tréninku, vyběhnout na nedaleký kopec. Bohužel, jak se ukázalo, po zimě je to tady dost promáčené, a tak se vracíme s řádně mokrými botami. Samozřejmě mám jen jedny.

„No co, dva dny to vydržím,” říkám si. Ale už v noci na mě něco leze a ráno se budím s děsivou rýmou. Vůbec se mi nechce z vyhřátého spacáku, natož jít cvičit. Přemůžu se ale, cvičíme celý den a říkáme si, jak je krásně, sluníčko svítí a je příjemně teplo. Večer už cítím, jak mám nejen rýmu, bolí mě v krku i všechny svaly ze cvičení, ale také jsem se na jarním slunci pěkně spálila. Že se vám stalo něco podobného? A co zkusit nějaká homeopatika?

Aconitum napellus 15 C – je základní lék na náhle vzniklé, akutní stavy s bouřlivými projevy, bolestí hlavy, teplotou, zimnicí, třesavkou. Vezměte si 5 granulí hned, jak pocítíte, že začínáte mít teplotu, když jste prochladli nebo když jste byli dlouho na slunci a cítíte se přehřátí.

Belladonna 15 C – často následuje po Aconitu a je dobrým lékem na teplotu. Tedy nejen tu při infekcích, ale i při úpalu, když jsme to přehnali se sluněním. Pokožka je horká, červená, napjatá, bolestivá na pohmat, v celkovém stavu dominuje teplota, bolesti hlavy, žízeň. Berte 5 granulí 3x denně, dokud se stav neupraví.

Arnica montana 15 C – berte, když jste to přehnali se cvičením, cítíte se zhmoždění, ráno nemůžete vstát z postele, máte namožené svaly. Pomůže regeneraci, zmenšuje bolesti svalů, uzdravuje mikrotraumata vzniklá při nadměrném zatížení svalů. Berte 5 granulí až 4x denně několik dní.

Více informací o Arnice naleznete také na webu: ARNIKA – MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Oscillococcinum – je první lék, na který si můžete vzpomenout, když na vás „něco“ poleze, případně ještě lépe jako prevence, abyste „něco“ nechytili. Při prvních příznacích nachlazení berte tubu 2x denně po dobu tří dnů.

Phytolacca 9 C – je první lék na bolesti v krku. Krk je bolavý, červený, může vás také bolet kořen jazyka a můžete mít čepy na mandlích, bolí vás polykání. Berte 5 granulí 4x denně alespoň týden.

Nezapomeňte také na jiné metody. Nenahraditelné u jakékoliv rýmy jsou výplachy nosu slanou vodou. Speciální konvičku koupíte v dnešní době v každé lékárně. Při rýmě si můžete vyplachovat nos i několikrát denně. Nejenže se slanou vodou zprůchodní ucpané nosní dírky, ale hlavně u dětí, které jsou náchylné k zánětům středního ucha, pomůže slaná voda ke splasknutí sliznice Eustachovy trubice. Nos se naučí proplachovat i malé děti (tak od 2,5 let), berou to jako zábavu.

A jak na to? Konvičku naplňte vodou příjemné teploty a rozpusťte v ní sůl, kterou naberete přiloženou odměrkou. Pokud máte hodně oteklé sliznice, můžete roztok udělat o trošičku slanější. Přiložte konvičku k jedné nosní dírce, nakloňte hlavu na druhou stranu, a když otevřete ústa, bude voda protékat nosem a vytékat druhou nosní dírkou. Vysmrkejte se a zopakujte i na druhou stranu. Střídejte nosní dírky a vypotřebujte celou vodu v konvičce.

A nakonec se mi vždy při nachlazení osvědčilo užívání echinaceových kapek. Užívejte je podle návodu hned při prvních příznacích nachlazení a bolestech v krku několik dní.

Sulfur iodatum 9 C je výborný lék na doléčení nachlazení. Berte 5 granulí 2x denně alespoň týden, než budete zase jako rybičky.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.