Ladovská zima je tu. Sníh padá a děti i dospělí si užívají zimní radovánky se sáňkami i na lyžích. Do lékárny ale najednou přichází více pacientů s nohou nebo rukou v sádře následkem uklouznutí či pádu.

Homeopatie má v podpoře srůstání zlomených kostí a tvorbě svalku (vazivová tkáň, která vzniká v místě zlomené kosti) velké místo.

Doporučuji tuto kombinaci:

  • Arnica montana 15 C – pomáhá od bolesti, vstřebává hematom, podporuje tvorbu nových buněk a regeneraci pohmožděné tkáně. Dávkování: první 3−4 dny 5x denně, pak 3x denně po dobu fixace v sádře.
  • Symphytum officinale 9 nebo 15 C – pomáhá při srůstání kostí a tvorbě kostního svalku. Dávkování: 1. týden 3x denně a pak 2x denně až do sundání sádry.
  • Calcarea phosphorica 9 C – pomáhá ukládat vápník a fosfor do kostí, tím je zpevňovat a kalcifikovat svalek. Dávkování 2x denně po dobu fixace v sádře.
  • Pokud je zlomená končetina na nějakou dobu kvůli silnému otoku fixována v sádrové dlaze, může se vstřebávání otoku podpořit lékem Apis mellifica 15 C – v prvních několika hodinách po úrazu po 20 min., nebo rozpustit ve vodě a popíjet, dále pak podle stavu otoku 1−2 dny 3−5x denně.

Po sundání sádry je vhodné oslabenou svalovinu začít masírovat a postupně posilovat. Velmi efektivní je potírání kostivalovou tinkturou.

Velké množství vápníku obsahuje mák, sezam, mandle a zelené natě. V době hojení zlomeniny a ještě i několik týdnů potom je můžeme zařadit ve zvýšeném množství do jídelníčku.

Další články o Arnice a jejím využití naleznete na webu: ARNIKA – MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.