Arnica - asi nejčastěji jmenovaný homeopatický lék, se kterým se potkáte. Když se nám stane úraz, je Arnica prvním lékem, který nás napadne. Říkáte, že se vás toto tvrzení netýká? Zadejte si slovo „Arnica“ do našeho vyhledávače a uvidíte, jak široké je její využití!

Víte však, že lze Arniku užívat i při namoženém svalstvu po cvičení?

Co nám v tomto případě radí MUDr. Věra Budková, zkušená lékařka-homeopatka, která dlouhá léta vedla i naši online homeopatickou poradnu?

"Arnica montana je lékem, který můžeme vzít před a po cvičení - jako prevenci namožení, svalové únavy a pocitu zhmoždění.

Nejprve bych volila ředění číslo 9 C. Pokud bych neprovedla prevenci před cvičením, anebo by mi ředění 9 C nepomohlo, přešla bych po cvičení k ředění 15 C, kterou bych vzala každou hodinu pět granulí dva až čtyřikrát, a podle zlepšení bych postupně lék vysazovala a prodlužovala intervaly mezi podáváním."

Pokud se tedy cítíte cvičením unaveni, vyzkoušejte Arniku a bude vám líp!

Více informací o Arnice naleznete také na webu: ARNIKA - MOJE HOJIVÁ POMOCNICE.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.