Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Andrein štrůdl jako od babičky - NÁŠ TIP nejen na víkend!

Autor: Mgr. Andrea Dovalová

Říjen je každý rok tak trochu stejný – alespoň co se týká množství jablíček v naší kuchyni. Když mám pocit, že je těch pokladů opravdu moc a my už se do kuchyně nevejdeme, začneme s dětmi přemýšlet, na co bysme měli chuť.

Ilustrační foto
Zdroj: Andrea Dovalová

Protože k babičkám to máme daleko, dětem někdy chybí nejenom jejich náruč, ale taky dobrůtky. Tak jsme si upekli „štrůdl jako od babičky“.

Naše pětiletá Dorotka se hned nabídla, že nastrouhá jablíčka, tak nám jeho příprava netrvala až tak dlouho... Nebyli bychom to ani my, kdybychom si recept trochu nevylepšili - o celozrnnou mouku, samozřejmě:-)

Na těsto potřebujeme:

250 g celozrnné špaldové mouky – jemně mleté
trochu soli
1 polévkovou lžíci octa
2 polévkové lžíce slunečnicového oleje
100 ml vlažné vody
1 kávová lžička medu (není nutný)

Na náplň budeme potřebovat:

1 kg jablek - nakrájených nebo nastrouhaných
mletý mák, mleté ořechy nebo kokos (co má kdo rád; schválně nepíši kolik, ať se nikdo necítí být omezován. U nás se například máku sype opravdu hodně!)
třtinový cukr nebo med
slunečnicový olej

Postup:

Vypracujeme polotuhé těsto, rozdělíme na 4 části, každou vyválíme na plát délky plechu, posypeme mákem (ořechy, kokosem...), jablky, cukrem a po celé délce nalijeme trochu oleje (asi 1 polévkovou lžíci). Těsto srolujeme, vložíme na plech vymazaný olejem (nebo vyložený pečícím papírem).

A na závěr mám pro vás jeden „zlepšovák“. Minule jsem si špatně zapamatovala, jestli je recept daný na 4 kusy štrůdlu, nebo pouze na jeden a zadělala jsem čtyřnásobnou dávku! Když jsem zjistila, jak se věci mají, bylo mi líto těsto vyhodit (to se nedělá!). Jelikož jsem na pečení 16 kusů štrůdlu neměla chuť ani čas, zkusila jsem tedy těsto zamrazit. A funguje to! Máte-li tedy štrůdl rádi, avšak nesnášíte jeho přípravu (vážení, měření, míchání...), zadělejte si větší množství těsta a část zamražte:-)

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Mgr. Andrea Dovalová

Autor: Mgr. Andrea Dovalovákoordinátor sociálních sítí, autorka článků, učitelka

Andrea je "duší" sociálních sítí Světa homeopatie. Jejich prostřednictvím je s Vámi každý den. Sdílí na nich vše, co se děje ve Světě homeopatie, ale i v dalších oblastech zdravého životního stylu. Naše čtenáře velmi inspiruje. Nejvíce čerpá ze svých životních zkušeností. Andrea je učitelkou (velmi kreativní), svou pozornost už několik let věnuje téměř výlučně svým čtyřem dětem. Zajímá ji zdravé stravování, sama vymýšlí originální recepty, kombinuje suroviny zdánlivě neslučitelné a vytváří z nich neuvěřitelné dobroty. O mnohé z nich se s Vámi ráda podělí. Má ráda ekologii, soběstačnost a nezávislost, miluje hudbu a přírodní tanec. Věnuje se různým výtvarným technikám.

"Díky svým dětem jsem se naučila zaměřit se více na to, jaké léky nám nabízí příroda. Už několik let v naší rodině používáme preventivně i léčebně bylinky, homeopatii, aromaterapii..."

 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.5.2020 20:50

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze