Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Příprava na porod očima porodní asistentky

Autor: Bc. Romana Gogelová

Nová "Poradna porodní asistentky" naše milé čtenářky velmi potěšila. Vy, kteří nevíte, na co se můžete porodní asistentky Romany ptát, se můžete inspirovat například tímto dotazem...

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Dotaz:

"Jsem v 37. týdnu těhotenství. Denně užívám homeopatický lék Arnica Montana 15 C. Homeopatika užívám jako přípravu pro porodní cesty a tím i k usnadnění samotného porodu. Chtěla jsem se zeptat, zda můžu kombinovat Arnicu ještě s lékem Actaea Racemosa?

Doporučení porodní asistentky Bc. Romany Gogelové, která je tváří naší Poradny porodní asistentky:

"Homeopatický lék Arnica montana 15 C můžete kombinovat s lékem Actea racemosa 15 C. Oba léky jsou v předporodním období skvělou podporou přípravy porodních cest i koordinace přípravných děložních stahů (které již budete brzy občas pociťovat). Arnicu užíváte už nyní, což je skvělé. Homeopatický lék Actea racemosa 15 C bych přidala až po 38 týdnu. Léky užívejte v dávkování 1x denně 5 granulí od obou léků.

Kromě homeopatické přípravy se zaměřte i na dlouhé procházky po členitém terénu a plavání. Tyto činnosti pomohou děťátku vstoupit rychleji do pánve a dostat se do předního postavení (v němž se děťátku daří dobře porod), což je velmi stěžejní pro dobrý start porodu.

K porodu můžete zařadit i homeopatický lék Caulophyllum 9 C - je pro otevírání porodních cest velmi dobrý a bezpečný lék. Dá se doporučit všem prvorodičkám - avšak tento lék v ředění 5 C nedoporučuji, protože může způsobit příliš rychlý porod, což se zdá výhodné pro maminku, ale nikoliv pro dítě!!!

K porodu si tedy připravte homeopatické léky Actea racemosa 9 C (tedy nižším ředění než k přípravě) + Caulophyllum 9 C - oba léky užívejte v intervalu po 30 minutách od počátku pravidelných bolestí nebo odtoku plodové vody i bez bolestí, nejlépe po příjezdu do porodnice. V průběhu porodu můžete několikrát použít i lék Arnica montana 15 C - pomáhá proti únavě a pro zlepšení svalové práce.

Homeopatii je u porodu dobré dát do pitného režimu - tj. léky (20 granulí od obou léků najednou) cca na 2 hodiny rozpustit v 500 ml čisté vody a po doušcích upíjet v průběhu 2 hodin, pak připravíme další a tak pokračujte až do otevření porodních cest.

Držím vám palce a homeopatii u porodu určitě vyzkoušejte - je to skvělá a něžná pomoc pro maminku i dítě:-)"

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 10.7.2020 21:38

COPYRIGHT © 2010 - 2020 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze