Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Příprava na porod očima porodní asistentky

Autor: Bc. Romana Gogelová

Na našem webovém portálu najdete kromě jiných poraden také velmi oblíbenou Poradnu porodní asistentky, kde vám zdarma poradí naše skvělá porodní asistentka Bc. Romana Gogelová.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Do této poradny pravidelně přicházejí dotazy od nastávajících i novopečených maminek. Jeden dotaz s vámi nyní sdílíme...

"Jsem v 37. týdnu těhotenství. Denně užívám homeopatický lék Arnica montana 15 C. Homeopatika užívám jako přípravu pro porodní cesty a tím i k usnadnění samotného porodu. Chtěla jsem se zeptat, zda můžu kombinovat Arnicu ještě s lékem Actaea racemosa?"

Doporučení porodní asistentky Bc. Romany Gogelové, která je tváří naší Poradny porodní asistentky:

Příprava na porod od 38. týdne:

  • Homeopatický lék Arnica montana 15 C můžete kombinovat s lékem Actaea racemosa 15 C. Oba léky jsou v předporodním období skvělou podporou přípravy porodních cest i koordinace přípravných děložních stahů (které již budete brzy občas pociťovat). Arnicu užíváte už nyní, což je skvělé. Homeopatický lék Actea racemosa 15 C bych přidala až po 38 týdnu. Léky užívejte v dávkování 1x denně 5 granulí od obou léků.

Kromě homeopatické přípravy se zaměřte i na dlouhé procházky po členitém terénu a plavání. Tyto činnosti pomohou děťátku vstoupit rychleji do pánve a dostat se do předního postavení (v němž se děťátku daří dobře porod), což je velmi stěžejní pro dobrý start porodu.

Porod: 

  • K porodu můžete zařadit i homeopatický lék Caulophyllum 9 C - je pro otevírání porodních cest velmi dobrý a bezpečný lék. Dá se doporučit všem prvorodičkám - avšak POZOR, tento lék nedoporučuji v ředění 5 C, protože může způsobit příliš rychlý porod, což se zdá výhodné pro maminku, ale nikoliv pro dítě!!!

K porodu si tedy připravte homeopatické léky:

  • Actaea racemosa 9 C (tedy nižším ředění než k přípravě) + Caulophyllum 9 C. Oba léky užívejte v intervalu po 30 minutách od počátku pravidelných bolestí nebo odtoku plodové vody i bez bolestí, nejlépe po příjezdu do porodnice.
  • V průběhu porodu můžete několikrát použít i lék Arnica montana 15 C - pomáhá proti únavě a pro zlepšení svalové práce.

Homeopatii je u porodu dobré dát do pitného režimu - léky (20 kuliček od každého) rozpusťte v 500 ml čisté vody a po doušcích upíjejte v průběhu 2 hodin, pak připravte další roztok, a tak pokračujte až do otevření porodních cest.

Držím vám palce a homeopatii u porodu určitě vyzkoušejte - je to skvělá a něžná pomoc pro maminku i dítě.

Poznámka redakce: Další informace o homeopatické přípravě před porodem, k porodu a v šestinedělí naleznete například v článku: "Homeopatický plán k porodu porodní asistentky Romany"

 

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 5.12.2022 16:12

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze