Navigace po stránce

Víte, že ...

Pampeliška (Taraxacum) obsahuje vitamin A. List pampelišky obsahuje více betakarotenu než mrkev, rovněž květ je bohatý na karotenoidy. Obsahuje i vitamin B, C a D, který vedle pampelišky obsahuje z rostlin už jen kopřiva, petržel, oves, avokádo a houby. Při dnešních pokusech prováděných v Japonsku a USA na myších bylo pozorováno, že pampeliška působí proti rakovině a má vliv na imunitu. Taraxacum je rovněž výborný homeopatický lék na žaludeční a žlučníkové záchvaty a na bolesti hlavy žaludečního původu. Doporučuje se na jaře k detoxikaci jater a žlučníku v ředění 5 CH 2x denně 5 granulí.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Příprava na porod očima porodní asistentky

Autor: Bc. Romana Gogelová

Na našem webovém portálu najdete kromě jiných poraden také velmi oblíbenou Poradnu porodní asistentky, kde vám zdarma poradí naše skvělá porodní asistentka Bc. Romana Gogelová.

Ilustrační foto
Zdroj: Shutterstock

Do této poradny pravidelně přicházejí dotazy od nastávajících i novopečených maminek. Jeden dotaz s vámi nyní sdílíme...

"Jsem v 37. týdnu těhotenství. Denně užívám homeopatický lék Arnica montana 15 C. Homeopatika užívám jako přípravu pro porodní cesty a tím i k usnadnění samotného porodu. Chtěla jsem se zeptat, zda můžu kombinovat Arnicu ještě s lékem Actaea racemosa?"

Doporučení porodní asistentky Bc. Romany Gogelové, která je tváří naší Poradny porodní asistentky:

Příprava na porod od 38. týdne:

  • Homeopatický lék Arnica montana 15 C můžete kombinovat s lékem Actaea racemosa 15 C. Oba léky jsou v předporodním období skvělou podporou přípravy porodních cest i koordinace přípravných děložních stahů (které již budete brzy občas pociťovat). Arnicu užíváte už nyní, což je skvělé. Homeopatický lék Actea racemosa 15 C bych přidala až po 38 týdnu. Léky užívejte v dávkování 1x denně 5 granulí od obou léků.

Kromě homeopatické přípravy se zaměřte i na dlouhé procházky po členitém terénu a plavání. Tyto činnosti pomohou děťátku vstoupit rychleji do pánve a dostat se do předního postavení (v němž se děťátku daří dobře porod), což je velmi stěžejní pro dobrý start porodu.

Porod: 

  • K porodu můžete zařadit i homeopatický lék Caulophyllum 9 C - je pro otevírání porodních cest velmi dobrý a bezpečný lék. Dá se doporučit všem prvorodičkám - avšak POZOR, tento lék nedoporučuji v ředění 5 C, protože může způsobit příliš rychlý porod, což se zdá výhodné pro maminku, ale nikoliv pro dítě!!!

K porodu si tedy připravte homeopatické léky:

  • Actaea racemosa 9 C (tedy nižším ředění než k přípravě) + Caulophyllum 9 C. Oba léky užívejte v intervalu po 30 minutách od počátku pravidelných bolestí nebo odtoku plodové vody i bez bolestí, nejlépe po příjezdu do porodnice.
  • V průběhu porodu můžete několikrát použít i lék Arnica montana 15 C - pomáhá proti únavě a pro zlepšení svalové práce.

Homeopatii je u porodu dobré dát do pitného režimu - léky (20 kuliček od každého) rozpusťte v 500 ml čisté vody a po doušcích upíjejte v průběhu 2 hodin, pak připravte další roztok, a tak pokračujte až do otevření porodních cest.

Držím vám palce a homeopatii u porodu určitě vyzkoušejte - je to skvělá a něžná pomoc pro maminku i dítě.

Poznámka redakce: Další informace o homeopatické přípravě před porodem, k porodu a v šestinedělí naleznete například v článku: "Homeopatický plán k porodu porodní asistentky Romany"

 

Reklama: Camilia

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Moje arnika léčivá pomocnice

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 3.7.2022 11:04

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze