Letní příprava vrcholí, přátelské zápasy jsou v plném proudu, zahájení nové soutěžní sezóny je zanedlouho tu. Už nejsem „pouze“ manželka, matka, manažerka, už jsem zase zpátky i „hockey mom“. Opět stojím u ledu, opět si lebedím ve smradlavé hokejové kabině, opět se na ty naše kluky z týmu koukám s mateřskou láskou, a protože jsme letos osmá hokejová třída, pomalu mi začíná docházet, že ještě rok, dva a náš tým se k nelibosti rodičů rozpustí a kluci půjdou svými hokejovými i nehokejovými světy dál. 

Reklama: Sédatif PC

Spousta rodičů si moment ukončení hokejové „kariéry“ svého dítka nechce připustit, spousta z nás si ho ani nedovede představit. Dětství hokejových kluků (i holek) je totiž děsně fajn. Je to život v partě, v emocích, ve společné hře i sdílení. Je to návykové. Nejen pro děti, i pro rodiče.

A protože je nás v týmu zase o pár kluků víc, než se vejde do stálé sestavy, čeká i nás koncem měsíce smutné vyřazování z pevného týmu, odchod na hostování. To vyvolává samozřejmě velké emoce již teď, v letní přípravě. Rodiče řeší, proč není jejich dítě nominováno na ten a ten zápas, proč hraje ve třetí lajně a ne v první, proč…? Začátek sezóny je časem mnoha otazníků.

To mě vedlo k zamyšlení, jak dovybavit domácí lékárničku, která ve svém základu obsahuje Arniku, Magnesii phosphoricu, Chinu…

Pokud jste tedy „hockey mom“ nebo ambiciózní hokejový tatínek a jste schopni si připustit, že vás čas od času ovládají emoce, které často nemají své opodstatnění, čtěte dál. Pokud si však myslíte, že víte všechno nejlépe a že právě tomu vašemu talentu je jen ubližováno, zavřete počítač a dál nečtěte. Protože pak je to marný, je to marný, je to marný.

Moje tipy:
Neberte všechno! Vyberte si pomocníka, který je vám ve výčtu příznaků nejbližší!

Homeopatie

 • Staphysagria 30 C – při pocitu ukřivděnosti, nespravedlnosti a potlačeného vzteku. Užívejte 2–3 dávky po 5 granulích. Staphysagria vám pomůže získat nadhled a zabrání rozvoji psychosomatických potíží.
 • Ignatia amara 9 C – pro lítostivé a plačtivé „hockey moms“ s „knedlíkem v krku“ které „rozhodí“ nějaká nemilá událost. Užívejte 2–3x denně 5 granulí.
 • Nux vomica 9 C – pomůže zklidnit situaci, kdy máte tendenci se hádat, protože zrovna váš tým nevítězí.
 • Sédatif – komplexní přípravek pro řešení úzkosti a emočního napětí. Pomůže ke zklidnění například před nějakým důležitým zápasem. Užívejte 1–2 tablety 3x denně.

Bachova terapie

 1. Rescue Remedy – první pomoc, podpora a záchrana ve všech krizových situacích, ať se jedná o fyzická, či emoční zranění! Povinná výbava kabelky každé „hockey mom“. V krizi si dejte 4 kapky a podle potřeby i opakujte.
 2. Bachovy esence:
 • Beech – jste-li kritický a netolerantní k ostatním.
 • Cherry Plum – máte-li obavy ze ztráty sebekontroly a emocionálního výbuchu.
 • Chestnut Bud – jste si vědomi své neschopnosti poučit se z chyb.
 • Gentian – převládá u vás sklíčenost, poraženost.
 • Gorse – přepadá vás beznaděj, zklamání a pesimismus.
 • Holly – máte-li návaly žárlivosti, hněvu, nenávisti.
 • Impatiens – jste-li popudliví, netrpěliví, reagujete velmi prudce.
 • Vervain – pomůže v situacích, kdy vy víte všechno nejlíp.
 • Red Chestnut – starost o zdraví druhých, pomůže například při zranění potomka.

Moje rady pro konfliktní situaci:

 1.  Zhluboka a pomalu dýchejte do břicha, organismus se zklidní.
 2.  V duchu počítejte do deseti, než budete reagovat na slovní „útok“.
 3.  Nenápadně co nejvíce zatněte obě pěsti a pak pomalu povolte.

Závěrem… Hlavně zachovejte klid a užívejte si čas se svými dětmi u ledu i mimo něj naplno, buďte s nimi tady a teď, protože čas letí, je škoda si ho krátit přívalem negativních emocí! 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.