Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak pečovat o svoje porodní poranění?!

Autor: Bc. Romana Gogelová

Ať je porod děťátka sebešetrnější, může při něm dojít k poranění perinea - natržení nebo nástřihu hráze. Péče o toto poranění je základem pro ženin poporodní komfort.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Nejprve několik obecných zásad:

  • pravidelné mytí poranění a přístup vzduchu podstatně urychlují hojení
  • jak jen to bude možné opláchněte hráz čistou vodou a ponechte pár minut bez vložky pod peřinou provětrat (opakujte několikrát denně)
  • i v následujících dnech opláchněte šití pokud možno po každém kojení, protože očistky, které odcházejí silněji vždy při kojení, jsou živnou půdou pro bakterie
  • v následujících dnech je možno šití např. umývat glycerínovým mýdlem s geránií (Nobilis Thilia) nebo ATW – mycím gelem pro intimní hygienu – nejlépe s výtažkem dubové kúry nebo kontryhele přinese vám to úlevu a zlepšení podmínek pro hojení
  • často si vyměňujte vložky
  • použijte ledové obklady a obklady z dubové kůry
  • ledový obklad na hráz – ledování velmi urychluje proces hojení a přináří rychlou úlevu,
  • doma si můžete připravit ledové čtverce z gázy namočené ve vodě
  • odvar z dubové kůry je velmi účinným pomocníkem (působí protizánětlivě, dezinfikuje, podpoří hojení) – můžete jej použít vlažný na vložce (na niž se posadíte) nebo do dubové kůry namočíte gázu, kterou následně zmrazíte a přiložíte na postižené místo

Recept na odvar z dubové kůry k vnější aplikaci: 2 polévkové lžíce dubové kůry zalijeme 250 ml studené vody, přivedeme do varu a 10 minut povaříme a scedíme.

V dalších dnech můžete použit přípravky, které zlepšují hojení – Mithra-gel na hráz s antiseptickými účinky (Nobilis Thilia) nebo Dermochlorophyl spray (dr. Muller PHARMA), Calendulový gel (Weleda) možno použít několikrát denně po omytí.

Využijte homeopatii pro podporu hojení poranění:

Poranění tržná a oděrky na hrázi
Arnica montana 15 C - zhmoždění a poranění bez ohledu na původ, lék tiší bolest, zlepšuje hojení, zabraňuje vzniku modřin a podlitin) + Calendula 5 nebo 9 C - hojí tržná zranění – 2x denně 5 granulí od obou léků

Nástřih hráze
Arnica montana 15 C + Staphysagria 9 C - hojí řezné rány, dělá tenké jizvy – 2x denně 5 granulí od obou léků

Při rozsáhném a bolestivém poranění můžeme podávat léky i častěji např. 5x denně 5 granulí alespoň první den po porodu. Čím dříve může homeopatie pomoci, tím větší je její efekt, proto je dobré mít s sebou v porodnici minimálně Arnicu montanu 15 C už při odjezdu do porodnice.

Pokud se oba druhy poranění kombinují (natržení + nástřih) je možné zkombinovat i všechny tři léky. Užívání léků si můžete zjednodušit tak, že je rozpustíte v pitné vodě a popíjíte v průběhu dne, tj. v pitném režimu. Homeopatie v pitném režimu: v 500 ml pitné vody rozpusťte celodenní dávku všech zmíněných homeopatických léků, které odpovídají vašemu poranění, protřepáním rozpusťte a v průběhu dne z láhve popíjejte.

Nezapomeňte na dodatečnou masáž jizvy na hrázi – po vytažení či vypadnutí stehů případnou jizvu jemně a pravidelně masírujte např. olejem na masáž hráze (Weleda, Nobilis Thilia) nebo šípkovým olejem (Nobilis Thilia.

Poranění a jizvy patří neoddělitelně k našemu životu. Správně po porodu opečovaná hráz bude opět dobře naplňovat svou důležitou úlohu v životě ženy. Zcela bez zranění zůstávají jen ti, kdo se vyhýbají skutečnému životu…

Reklama: Boiron podporuje kojeni

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 27.9.2021 09:33

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze