Navigace po stránce

Víte, že ...

Sedmikráska (Bellis perenis) byla ve středověku často používanou rostlinou? V mnoha částech Evropy bylo zvykem mísit šťávu ze sedmikrásek s mlékem a dávat ji štěňatům. Psíci pak nerostli a zůstávali jako mazlíčci, které si paničky dávaly na klín. V homepatii je lékem první volby při poranění hlubokých tkání a po velkých chirurgických výkonech (podáváme v ředění 9 CH 3x denně 5 granulí). Je i výtečným lékem starých dělníků zahradníků, které bolí záda v bederní oblasti a také při poškození páteře u profesionálních řidičů (podáváme v ředění 15 CH 2-3x denně 5 granulí).

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA
Logo Studium Homeopatie

Jak pečovat o svoje porodní poranění?!

Autor: Bc. Romana Gogelová

Ať je porod děťátka sebešetrnější, může při něm dojít k poranění perinea - natržení nebo nástřihu hráze. Péče o toto poranění je základem pro ženin poporodní komfort.

Ilustrační foto
Zdroj: Ludmila Kindlová

Nejprve několik obecných zásad:

  • pravidelné mytí poranění a přístup vzduchu podstatně urychlují hojení
  • jak jen to bude možné opláchněte hráz čistou vodou a ponechte pár minut bez vložky pod peřinou provětrat (opakujte několikrát denně)
  • i v následujících dnech opláchněte šití pokud možno po každém kojení, protože očistky, které odcházejí silněji vždy při kojení, jsou živnou půdou pro bakterie
  • v následujících dnech je možno šití např. umývat glycerínovým mýdlem s geránií (Nobilis Thilia) nebo ATW – mycím gelem pro intimní hygienu – nejlépe s výtažkem dubové kúry nebo kontryhele přinese vám to úlevu a zlepšení podmínek pro hojení
  • často si vyměňujte vložky
  • použijte ledové obklady a obklady z dubové kůry
  • ledový obklad na hráz – ledování velmi urychluje proces hojení a přináří rychlou úlevu,
  • doma si můžete připravit ledové čtverce z gázy namočené ve vodě
  • odvar z dubové kůry je velmi účinným pomocníkem (působí protizánětlivě, dezinfikuje, podpoří hojení) – můžete jej použít vlažný na vložce (na niž se posadíte) nebo do dubové kůry namočíte gázu, kterou následně zmrazíte a přiložíte na postižené místo

Recept na odvar z dubové kůry k vnější aplikaci: 2 polévkové lžíce dubové kůry zalijeme 250 ml studené vody, přivedeme do varu a 10 minut povaříme a scedíme.

V dalších dnech můžete použit přípravky, které zlepšují hojení – Mithra-gel na hráz s antiseptickými účinky (Nobilis Thilia) nebo Dermochlorophyl spray (dr. Muller PHARMA), Calendulový gel (Weleda) možno použít několikrát denně po omytí.

Využijte homeopatii pro podporu hojení poranění:

Poranění tržná a oděrky na hrázi
Arnica montana 15 C - zhmoždění a poranění bez ohledu na původ, lék tiší bolest, zlepšuje hojení, zabraňuje vzniku modřin a podlitin) + Calendula 5 nebo 9 C - hojí tržná zranění – 2x denně 5 granulí od obou léků

Nástřih hráze
Arnica montana 15 C + Staphysagria 9 C - hojí řezné rány, dělá tenké jizvy – 2x denně 5 granulí od obou léků

Při rozsáhném a bolestivém poranění můžeme podávat léky i častěji např. 5x denně 5 granulí alespoň první den po porodu. Čím dříve může homeopatie pomoci, tím větší je její efekt, proto je dobré mít s sebou v porodnici minimálně Arnicu montanu 15 C už při odjezdu do porodnice.

Pokud se oba druhy poranění kombinují (natržení + nástřih) je možné zkombinovat i všechny tři léky. Užívání léků si můžete zjednodušit tak, že je rozpustíte v pitné vodě a popíjíte v průběhu dne, tj. v pitném režimu. Homeopatie v pitném režimu: v 500 ml pitné vody rozpusťte celodenní dávku všech zmíněných homeopatických léků, které odpovídají vašemu poranění, protřepáním rozpusťte a v průběhu dne z láhve popíjejte.

Nezapomeňte na dodatečnou masáž jizvy na hrázi – po vytažení či vypadnutí stehů případnou jizvu jemně a pravidelně masírujte např. olejem na masáž hráze (Weleda, Nobilis Thilia) nebo šípkovým olejem (Nobilis Thilia.

Poranění a jizvy patří neoddělitelně k našemu životu. Správně po porodu opečovaná hráz bude opět dobře naplňovat svou důležitou úlohu v životě ženy. Zcela bez zranění zůstávají jen ti, kdo se vyhýbají skutečnému životu…

Reklama: Sedatif PC

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Bc. Romana Gogelová

Autor: Bc. Romana Gogelováregistrovaná porodní asistentka

Romana Gogelová je registrovaná porodní asistentka s dlouholetou praxí na porodním sále a oddělení šestinedělí.

Pořádá kurzy předporodní přípravy pro maminky, tatínky a jim blížké osoby "Přivádíme děti na svět beze strachu". O zkušenostech účastníků kurzů Romany Gogelové si můžete přečíst na www.rodinavezline.cz

Také provádí osobní konzultace, individuální přípravu k porodu, cvičení pro těhotné ženy a doporučuje homeopatii pro období těhotenství, porodu a šestinedělí.

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 18.1.2021 21:23

COPYRIGHT © 2010 - 2021 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze