Celková slabost u starších lidí je stav vyvolaný fyziologickými procesy, ale může se za ní skrývat i celá řada onemocnění (chudokrevnost, infekční choroba, deprese). Je-li závažnějšího rázu a trvá-li déle, je nezbytně nutné vyhledat lékaře a nechat se vyšetřit.

Závrať je důsledek stavu nedostatečného prokrvení mozkové tkáně a sníženým přívodem kyslíku do oblasti mozku. Příčinou závratí nebývá výlučně porucha prokrvení mozku, ale i oběhové a srdeční problémy spojené s minerální nerovnováhou.

Moje tipy:

  • Arnica montana 9 C – tento lék užijte, pokud máte pocity rozbolavělosti, stavy slabosti i po minimální tělesné zátěži, špatné spaní s pocitem příliš tvrdého, nepohodlného lůžka. Častý je také pocit nedokrvených končetin.
  • Phosphorus 9 C – člověk se rychle zaktivizuje, ale stejně rychle se unaví, chybí vytrvalost i při malé zátěži. Je zvýšená dráždivost všech smyslů, větší potřeba tepla a spánku, mohou být ranní průjmy. Závratě se zhoršují venku, po jídle a večer.
  • Phosphoricum acidum 9 C – pomáhá léčit ranní závratě, kdy má člověk pocit, že při vstávání padá.
  • Kalium carbonicum 9 C – lék na únavu a vyčerpání především u statnějších jedinců – posiluje srdeční činnost a dýchání, působí proti plynatosti a otokům. Užijte také, máte-li bolest v kříži nebo bolesti zad v noci. Působení tohoto léku velmi posílí pohyb na čerstvém vzduchu. Tento homeopatický lék můžete využít i v období rekonvalescence po chřipkovém onemocnění, pokud přetrvává únava a dechová slabost.

Dávkování všech výše uvedených homeopatických léků: 5 granulí 2x denně ráno a večer nebo v okamžiku největší únavy.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.