Operace žlučníku není v dnešní době nic výjimečného. Lidí, které trápí potíže se žlučníkem je mnoho. Dlouho se snaží problém oddálit a všemi možnými prostředky zabránit jeho operaci. Když už k ní však musí nevyhnutelně dojít, je dobré vědět, že homeopatie je léčebná metoda, která průběh před operací i v době rekonvalescence, usnadní.

"Homeopatie má ve svém "portfoliu" léky na zlepšení metabolismu žlučníku", říká MUDr. Věra Budková, lékařka-odbornice v homeopatii"Pacientům, kteří se na operaci žlučníku chystají, bych užívání homeopatik jednoznačně doporučila. Pokud je pacientkou navíc kojící maminka, je nutné myslet i na kojené miminko. Zde právě homeopatie nabízí šetrnou cestu." 

"Před operací žlučníku svým pacientům doporučuji homeopatický lék CHelidonium 9 C v dávkování vždy 5 granulí před a 5 granulí po jídle. Druhou možností užití je každé ráno naředit po 10 granulích tohoto léku do 1 dcl vody a podávat po celý den 1 lžičku před a 1 lžičku po jídle.

Po prodělané operaci pak užívejte tyto léky:

Arnica montana 15 C - 2x denně 5 granulí nejméně po dobu 2 týdnů. Arnicu lze však užívat i celý měsíc po operaci, neboť pomáhá při reparaci tkáně a je lékem postraumatizačním. Arnika zlepšuje pooperační bolestivost a podporuje dobré hojení.

Lycopodium clavatum 9 C je zase lékem, který může zlepšit jaterní a ledvinovou detoxikaci a podpoří celkový metabolismus těchto tkání. Tento lék podávejte 2x denně v dávce 5 granulí po dobu 1 měsíce.

Na dobré hojení "čistých chirurgických řezů" dobře poslouží Staphysagria 9 C - užívejte první 2-3 dny po operaci 4x denně 5 granulí tohoto léku."

Pokud se chcete potížím se žlučníkem vyhnout, pak začněte u stravovacích návyků a změňte svůj životní styl. Špatné stravovací návyky, obezita, nesprávný pitný režim, stres, jsou jasnými rizikovými faktory těchto potíží. O tom, jak se můžete správně stravovat se můžete dočíst v mnoha doporučeních naší výživové poradkyně Ludmily Pszczolkové, v sekci "Zdravá výživa".

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.