Homeopatické léky v nízkém ředění působí na fyzické úrovni, ve vysokém ovlivňují hlavně psychiku. Ředění 15 C je uprostřed, proto mne překvapil jeho velký účinek při léčbě rýmy.

Jako ve většině rodin, patří i u nás mezi tradiční vánoční překvapení i to, jestli budeme zdraví. Nejinak tomu bylo letos. Když mě několik dní před svátky překvapila horečka, obrátila jsem se proto na kolegyni lékařku o radu. Předepsala mi Eupatorium 9 C a Pulsatillu 15 C.

Eupatorium na horečku, schvácenost a bolest hlavy bylo jasné. Pulsatilla v ředění 15 C mne ale překvapila. S tímto lékem mám dobrou zkušenost na mužskou „rýmičku“ s potřebou být litován a opečováván. Já jsem na sobě žádnou ufňukanost nepozorovala, proto mi ředění 15 C s vlivem na psychiku úplně nesedělo. Hustá žlutá rýma ucpávající nos, horší v noci, odpovídala však úplně přesně, proto jsem byla zvědavá, co se bude dít. Mé pochybnosti ale netrvaly dlouho. Velice brzy jsem cítila, jak se nos a dutiny začaly uvolňovat a rýma se naředila. To byl právě efekt vyššího ředění léku a síla jeho účinku na fyzické potíže mne velice překvapila.

Rýma pak přešla v dráždivý kašel se ztrátou hlasu, na který dobře zabírala Ipecacuanha 9 C. Mou zkušenost s homeopatickými léky pak ocenili i další členové rodiny, kteří onemocněli po mně a měli podobné příznaky. Díky vydatné podpoře homeopatie tak nakonec u nás nikdo pod vánočním stromečkem kapesník nehledal.

Do začínajícího roku přeji co nejméně rýmy a fňukání a vždycky na blízku někoho, kdo vám dokáže poradit.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.