Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Asparagus (Chřest) je lék na prostatu a ledviny? Dříve homeopaté užívali tinkturu z chřestu na ledvinové kameny. Při akutním zánětu močového měchýře, když nemáte po ruce žádný lék, můžete uvařit čaj z chřestu a petržele, který má účinek na diurézu a může vám pomoci. Kromě působení na zánět močových cest působí lék v homeopatickém ředění také na rýmu, bolesti levého ramene. Tento lék u nás bohužel není v homeopatickém ředění dostupný.

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Říznutí nožem

Autor: Lucie Nestrašilová

Volala mi kamarádka. Jestli nemám recept na velikonoční nádivku! „Ano, mám“, zahlásila jsem do telefonu a hned jsem jí vyložila seznam ingrediencí, bez nichž se dobrá nádivka neobejde...

Ilustrační foto
Zdroj: Lucie Nestrašilová

Mňam“, jen co jsem zavěsila, rázem jsem se začala těšit, až se do ní pustím i já. Nádivka je to jediné, co jsem se rozhodla tvořit o velikonocích vlastními silami. Mazanec a beránka jsem zakoupila v blízké vyhlášené pekárně, vajíčka vyrobily děti ve škole, nějaké ty dobrůtky na pomlázku jsem obstarala postupně v rámci běžných nákupů, takže jediným mým svátečním úkolem bylo upéct nádivku. Ta musí být prostě domácí. Tedy – nemusí, ale víte, jak to je. Já jsem si tím nahnala „pocit důležitosti“, jakože jí zvládnu a rodinka se výjimečně tetelila blahem:-)

Druhý den zazvonil opět telefon. Kamarádka. Ta, které jsem předala moudra ohledně velikonoční nádivky. Při krájení uzeného se poranila. Protože už ode mě ví, že první úrazovým lékem je Arnika, prvním volbou byla samozřejmě ona. Ale co dál? Po standardním ošetření chtěla, zda bych neměla ještě nějaké tipy, jak hojení urychlit a bolest po říznutí zmírnit. Využila jsem rad odborné garantky našeho portálu, paní doktorky Kettmannové, neb mě napadlo, že rada lékaře se může hodit komukoli z nás.

Co tedy dělat po říznutí nožem? Jaká homeopatika je dobré mít po ruce?

"Čtenáře Světa homeopatie by jako první určitě napadlo podat homeopatický lék Arnika, píšeme o něm u každého úrazu," říká MUDr. Eva Kettmannová. "Na všechny rány po říznutí nožem působí velice dobře Staphysagria. Maminky, které si nechaly doporučit homeopatika na hojení nástřihu hráze po porodu nebo rány po císařském řezu, znají její účinek. Rána se rychleji stáhne, rychleji hojí, riziko zanícení se minimalizuje.

V tomto případě bych doporučila oba léky v ředění 9 C a dávkování 3x denně 5 kuliček."
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová

Autor: Lucie Nestrašilovášéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 25.3.2023 17:59

COPYRIGHT © 2010 - 2023 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze