S opětovným nástupem do kolektivu a nadcházejícími podzimními plískanicemi je potřeba pamatovat i na prevenci infekčních nemocí, které mohou velmi znepříjemnit život dětem, ale i rodičům. Zde napomůže jednak vhodně přizpůsobená skladba stravy s omezením jednoduchých cukrů a tuků a s dostatkem vitamínů i stopových prvků, ale pomocnou ruku mohou opět podat také homeopatika. Zde jsou mé osvědčené tipy…

Reklama: Oscillococcinum

Homepatie pro podporu imunity

  • Oscillococcinum – podporuje především protivirovou imunitu. V rámci prevence infekčních onemocnění je nejvhodnější užívat jednu tubu tohoto léku týdně po celé zimní období. Krom toho jej lze použít i v časných stadiích nástupu nemocí, jako jsou chřipka, rýma, nachlazení nebo například opar. V těchto případech podáváme 1 tubu v intervalu 6–8 hodin po dobu 2–3 dní.
  • Echinacea angustifolia – ve fytoterapeutických dávkách vysušuje hlen na sliznicích dýchacích cest a stimuluje především protibakteriální imunitu. Podáme v ředění 9 C 1x denně 5 granulí.
  • Ferrum phosphoricum – kromě účinku obecně protizánětlivého má i výrazný imunostimulační efekt a také eliminuje volné radikály, tedy toxické molekuly poškozující tkáně. Podává se v ředění 5 C 3x denně 5 granulí.

Vitamíny a doplňky stravy pro podporu imunity

  • Tinktura z černého bezu – látky v ní obsažené brání replikaci chřipkového viru a tím pádem celkově podporují protivirovou imunitu.
  • Vitamín C – slouží jednak jako „zametač“ volných radikálů, má antioxidační působení, zlepšuje činnost imunitního systému, ale kromě výše uvedených pozitiv také podporuje činnost nadledvinek. To platí zejména pro situace, kdy jsou nadledviny výrazněji zatíženy, například při stresu z nového prostředí. Doporučuje se podávat 100–200 mg denně.
  • Vitamíny skupiny B – jsou důležité zejména pro správné fungování nervové soustavy. 
  • Magnesium je důležité pro správnou funkci mnoha tělesných systémů a ve stresu jeho potřeba výrazně stoupá. Jeho nejvýraznějším účinkem je především celkové zklidnění a dobrý spánek.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.