Roup dětský (Enterobius vermicularis) patří mezi časté parazitární onemocnění dětského věku. Žije v tlustém střevě. V noci vylézají samičky z konečníku a kladou vajíčka v jeho okolí. Děti se pak ze spánku budí, pláčou a škrabou si zadeček. Dalšími příznaky roupů jsou únava, bolest břicha a může být i průjem. 

Reklama: Oscillococcinum

Toto parazitární onemocnění se nejvíce šíří v dětských (školkových) kolektivech ústní cestou (pozření vajíček roupa) v důsledku nedostatečné hygieny – nemytí rukou.

Zeptala jsem se MVDr. Michaely Švaříčkové, veterinární lékařky z Luk u Jihlavy, která má mnohaleté, bohaté zkušenosti s homeopatickou léčbou, jak lze roup dětský pomocí homeopatik léčit.

Recept paní doktorky je následující:

Nux vomica 9 C + Sulfur 9 C + Spigelia anthelmia 5–9 C + Cina 9–15 C.

Dávkování: od každého 5 granulí do 200 ml převařené vody + 1 kávová lžička slivovice (popř. vodky). Podávat 1x denně 3 ml 1–2 týdny.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.