No řekněte, kdo z vás se nebojí zubaře? Neznám snad jediného člověka, který by k němu chodil rád. Co je taky přitažlivého na tom, sednout si na zubařské křeslo a čekat, až se začnou ozývat skřípavé, pískavé zvuky všemožných zubařských nástrojů, při jejichž zapnutí se začnete třást?

Nebudete tomu možná věřit, ale na návštěvu zubního lékaře se lze podívat i z lepšího úhlu pohledu. Existují totiž pomocníci, kteří nám mohou před, při a po návštěvě zubního lékaře významně pomoci.

Mohu se zbavit strachu ze zubního ošetření? Může mi od bolesti něco pomoci? Lze zabránit krvácení z dásní? Mohu předejít jejich zvýšené kazivosti? Pokud si kladete tyto otázky, jste na správném místě!

Vyzkoušejte homeopatické léky. Vydejte se šetrnou cestou a předcházejte problémům s vašimi zuby.

A jako návod, který homeopatický lék je na daný problém vhodný, vám poslouží tato tabulka:

  Homeopatický lék Dávkování
Panický strach během zubních bolestí ACONITUM NAPELLUS 15 C 5 granulí večer a 5 granulí ráno před ošetřením
Paralyzující strach z návštěvy zubního lékaře, i když není akutní bolest GELSEMIUM SEMPERVIRENS 15 C 5 granulí večer a 5 granulí ráno před ošetřením
Strach z jakékoli bolesti a zlostná bezmoc během zubní bolesti CHAMOMILLA VULGARIS 30 C 5 granulí večer a 5 granulí ráno před ošetřením
Krvácení z dásní při čištění zubů ARNICA MONTANA 15 C 5 granulí 1x týdně po dobu výskytu problému
Zvýšená kazivost zubů CALCAREA PHOSPHORICA 15 C 5 granulí 1x týdně po dobu výskytu problému
Afty ARNICA MONTANA 9 C 5 granulí 3x denně do zhojení
Citlivost zubu po ošetření (plombování, čištění kanálků) ARNICA MONTANA 9 C 5 granulí od každého léku 3x denně po dobu 7 dní
HYPERICUM PERFORATUM 15 C Pokud nenastane zklidnění bolesti nebo bolest budí v noci ze spaní, je třeba okamžitě vyhledat zubního lékaře!
Vytržení zubu ARNICA MONTANA 9 C Před a po vytržení zubu 5 granulí od každého léku.
HYPERICUM PERFORATUM 15 C Pak pokračovat 5 granulí od každého léku 3x denně. Vybrat obě tuby!!!

 

V tabulce lze vyhledat vhodné homeopatické léky. Pokud je ovšem problém složitější, je nutné ho konzultovat se zubním lékařem, případně s lékařem-homeopatem.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.