Navigace po stránce

Víte, že ...

Víte, že Agaricus muscarius je muchomůrka červená? Je to tzv. létací houba šamanů, přidávala se do piva nebo jiných povzbuzujících nápojů, intoxikace je podobná požití alkoholu. V homeopatickém ředění je to lék na tikové projevy v obličeji, neuralgie trojklanného nervu a výborný lék na omrzliny, kdy má pacient pocity brnění a mravenčení (podáváme v ředění 9 C 3x denně 5 granulí).

Svet Homeopatie na sociálních sítích

Reklama: Nakladatelství grada doporučuje

Naši partneri

Logo HLA

Homeopatie a problémy s klouby

Kolektiv autorů: Lucie Nestrašilová, MUDr. Kateřina Formánková

Příchod zimy a chladného počasí sebou přináší častější zdravotní problémy. Nejen v podobě viróz, zhoršení nálad a celkového stavu naší psychiky, ale oproti příjemnému jarnímu a letnímu období, nás více trápí i různé fyzické obtíže.

Ilustrační foto

Jedním z problémů, s nímž se v tomto chladném období potkáváme častěji, jsou potíže s klouby. Je to tím, že chladné počasí výrazně zhoršuje příznaky dny. Také stav pacientů s revmatickými problémy se zhoršuje právě na podzim a v zimě. Totéž platí třeba pro bolesti kloubů a kostí po úrazech a zlomeninách, třeba i staršího data. V zimě pak bývají klouby více přetěžovány při zimních sportech.

A protože je už ve vzduchu „cítit sníh“, zeptali jsme se zkušené lékařky, odbornice v homeopatii, MUDr. Kateřiny Formánkové, jaké léky by neměly chybět v naší domácí lékárničce, pokud patříme mezi ty lidi, kteří „bojují“ s klouby a chtějí být tudíž pečlivě připraveni na nadcházející zimní sezónu:

„Pokud se v zimě chystáte na hory, určitě doma nezapomeňte lék Arnika montana 9 C. Arnika ve vhodná nejen při jakékoliv zvýšené fyzické námaze, ale také při úrazech a nadměrných zátěžích svalů i kloubů. Lék má i výrazný analgetický efekt. Podáváme 1 dávku před zátěží, během zátěže podle únavy nebo bolestí opakovaně a po zátěži jen v případě přetrvávajících bolestí nebo zvýšené únavy.

Jestliže vás bolí klouby vždy v souvislosti s přechodem ročních období do chladných měsíců, zkuste lék Natrum sulfuricum 15 C 1-2 x denně (5 granulí). Lék je také velmi účinný při artróze kloubů.

Při bolestech kloubů, které se výrazně zlepší rozhýbáním kloubu, vám pomůže lék Rhus toxicodendron 9 C při dávkování 5 granulí 3–4 x denně. Je to lék, který využijete v zimě i na léčbu a prevenci oparů. V rámci prevence užívejte lék 1x denně, při akutních projevech i 5x denně 1 dávku (tj.5 granulí nechat rozpustit v ústech). (Pozn. redakce: o užití léku Rhus toxicodendron při léčbě oparů čtěte zde: svethomeopatie.cz/cs/348-opary.)

Dalším lékem, který můžeme použít při bolestech kloubů je lék Bryonia. Podáváme jej v případě, kdy se bolesti kloubů zlepšují absolutním klidem a teplem. Lék užíváme v ředění 9 C 3-4x denně 1 dávku (5 granulí) až do vymizení obtíží.

Lék Ruta graveolens 9 C používáme při potížích způsobených poškozením kloubního vaziva, kloubní výstelky a svalových úponů. Lék opět podáváme v množství 5 granulí, 3-4x denně.

Jestliže nás trápí bolesti kloubů dnavého původu a bolest se zlepšuje studenými obklady nebo ledováním, pak je velmi efektním lékem Ledum palustre 9 C v dávce 4-5 x denně (5 granulí).

Bolesti kloubů, které začínají nebo se velmi zhoršují prochlazením, zvládneme dobře lékem Aconitum napellus 15 C, opět 5 granulí 3-4x denně. Tento lék je vhodný na všechny příznaky vzniklé po prochlazení organismu (teplota, kašel, rýma, zánět močových cest…).

V uvedených indikacích dokáží často homeopatické léky účinně nahradit analgetika i antirevmatika, čímž šetří náš žaludek, dvanácterník, játra a další orgány, které musí chemické léky metabolizovat.
 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.

Lucie Nestrašilová
MUDr. Kateřina Formánková

Kolektiv autorů:
Lucie Nestrašilová, MUDr. Kateřina Formánková

Lucie Nestrašilová šéfredaktorka, manažerka Homeopatické lékařské asociace

Lucka je zakladatelkou a šéfredaktorkou Světa homeopatie. Stála u zrodu tohoto portálu a intenzivně se podílí na jeho každodenní tvorbě. Snaží se Vám, čtenářům, naslouchat a neustále pro Vás vymýšlí nové projekty. Inspiraci pro nová témata hledá ve svém každodenním životě, který nejraději tráví se svou početnou rodinou. Její život je plný sportu. Ráda běhá, jezdí na in-linech a relaxuje na zimních stadionech, neboť hokej je její "druhý" život, který sdílí se svými dětmi. Lucie současně pracuje jako manažerka Homeopatické lékařské asociace. Mnoho let se věnuje dobrovolnictví a nadační činnosti a snaží se nejen prostřednictvím Světa homeopatie pomáhat druhým.

Motto: „Práce pro Svět homeopatie je pro mě stále velkou výzvou. Mám velkou radost, že se nám podařilo vytvořit tak skvělý redakční tým plný motivovaných, zapálených a inspirujících lidí. Ráda se setkávám s lékaři a dalšími odborníky na homeopatii a naslouchám jejich zkušenostem. Stejně tak ráda poslouchám své přátele, ale i lidi, které "náhodou" potkám. Je krásné, když máte své zájmy a zkušenosti s kým sdílet. I po 8 letech "u homeopatie" získávám stále nové poznatky a pevně věřím, že díky Světu homeopatie bude homeopatie a zdravý životní styl blízký i Vám.“

MUDr. Kateřina Formánková lékař-pediatr, odborník v homeopatii, šéfredaktor Homeopatické revue, člen Rady HLA

Homeopatií se zabývám od roku 1992 a jsem přesvědčena, že vzhledem ke své naprosté neškodnosti a vysoké účinnosti, by měla být homeopatika lékem první volby a to zejména u dětí. V dětském věku mohou významně snížit nemocnost a vyřešit i problémy, se kterými si klasická medicína vůbec neví rady. Jako např. tiky, enurézy, poruchy spánku, špatné prospívání, přibírání na váze, snížená imunita v důsledku opakovaných infekcí dýchacích cest, chronický zánět středního ucha, chronická rýma, problémy s kojením atd. Použití homeopatických léků v prevenci nebo v začátku onemocnění zlepšuje reaktivitu imunitního systému dítěte i dospělého, v důsledku toho není nutné používat tolik klasických léků a stabilita zdraví je podstatně lepší.

Kromě léčení se věnuji i vzdělání lékařů a farmaceutů jako lektor CEDH.

Přála bych si, aby o možnostech homeopatické léčby vědělo co nejvíce lékařů, farmaceutů i pacientů. 

Mohlo by vás také zajímat:
Reklama: Homeopatická lékařská asociace

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Svět Homeopatie, s.r.o. (http://www.svethomeopatie.cz) dne 11.8.2022 17:43

COPYRIGHT © 2010 - 2022 Svět Homeopatie All rights reserved.
Kopírování a šíření materiálů je možné pouze se souhlasem provozovatele webu, Homeopatické lékařské asociace (redakce@svethomeopatie.cz).
Mobilní verze