Je pátek a my se těšíme, jak přijdeme domů z práce (případně školy), jak si sedneme na pohovku a pustíme si televizi nebo vezmeme knížku a nebudeme nic dělat. O víkendu plánujeme spát nejmíň až do oběda. Jsme prostě unavení. Co v této situaci můžeme pro své tělo udělat? 

Reklama: Sédatif PC

Samozřejmost je dodržovat režim práce – odpočinku – spánku. Dospělí by měli naspat 7–9 hodin, teenageři 9–10, školáci 10–11 a školkové děti 10–13 hodin denně. Nejlepší varianta je, když vstáváme každý den ve stejnou dobu, i o víkendu.

Další důležitou součástí naší snahy o zmírnění únavy a předejití vyčerpání je kvalitní strava. Jezme pestře, chutně, používejme kvalitní bílkoviny, tuky a omezme rafinovaný cukr, sladkosti, přislazované limonády atd. Je také důležité jíst tepelně upravované potraviny a omezit věci, které si vezmeme rovnou z ledničky (chléb s máslem a šunkou nebo sýrem). Výborné jsou dlouho vařené vývary (zeleninové i masové). Dodávají tělu teplo a energii.

Která si vzít homeopatika?

Základní lék je Kalium phosphoricum 15 C. Užívá se 5 granulí 2x denně. Je výborný, když kromě únavy cítíme i bolest hlavy a máme chuť na sladké.

Když máte doma školáka, kterého trápí bolesti hlavy z přemíry učení, přidejte mu vedle Kalia phosphorica lék Anacardium orientale 9 C, také 5 granulí 2x denně. Bude se lépe soustředit.

Kromě bolestí hlavy nás také často trápí únava očí, když se dlouho díváme do monitoru. Na tento problém přidejte ke Kaliu phosphoricu Rutu graveolens 9 C a berte ji 2–3x denně po 5 granulích.

Na únavu po infekci a na doléčení je výborný lék Sulfur iodatum 9 C. Užívejte 5 granulí každý den, vyberte celou tubu.

Pro posílení organismu na podzim a předejití chřipky berte preventivně Oscillococcinum 1 tubičku 1x týdně celý podzim a jaro.

Přeji vám krásný aktivní podzim bez únavy.

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované na stránkách svethomeopatie.cz mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně.